הוועדה האמריקאית מקשיחה עמדות בעניין הריבונות | מא"ז שומרון: "בחרנו בנתניהו לא בטראמפ" - 0404
הוועדה האמריקאית מקשיחה עמדות בעניין הריבונות | מא מועצה אזורית שומרון

הוועדה האמריקאית מקשיחה עמדות בעניין הריבונות | מא"ז שומרון: "בחרנו בנתניהו לא בטראמפ"

הוועדה האמריקאית האמונה על הכנת המפות לקראת החלת הריבונות, הקשיחה לאחרונה את עמדותיה תוך דרישה שגבול הריבונות שיוכרז בחודש יולי יהפוך לגבול מובהק. בכך למעשה תידרש מדינת ישראל לוותר על כל דרישותיה באיזור, וכן על 30% משטחי C, שבכל הסדר עתידי היו אמורים להשאר בידי ישראל; כך נודע לגורמים בכירים במערכת הפוליטית.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, שהחל אמש בקמפיין "אין חצי ריבונות", הגיב על הדברים: "הנושא הזה הוא הוכחה נוספת לצעדים בהם נוקטת ארה"ב מאז הוכרזה תוכנית המאה. באופן זוחל, ארה"ב מקשיחה עמדות ולמעשה בדרישותיה פוגעת באינטרסים הבסיסיים ביותר של מדינת ישראל".

דגן קרא לראש הממשלה להחיל את הריבונות באופן מיידי, עם או בלי הסכמת האמריקאים: "הכדור תמיד היה בירושלים. עם כל הכבוד לארה"ב ולידידותה ישראל היא מדינה ריבונית. לא רפובליקת בננות של ארה"ב, הדרישות מרחיקות הלכת של ארה"ב וההתערבות בגבולות המדינה, הן התערבות שמעבר למה שמקובל בין מדינות שהן ידידות. ואפילו ידידות טובות".

עוד הזכיר דגן כי הן בגין והן אשכול החילו ריבונות על רמת הגולן וירושלים בהתאמה, ללא הסכמת האמריקאים ואף בניגוד לדעתם, והוסיף: "בחרנו בנתניהו לא בטראמפ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]