צעדה בלב תל אביב למען צדק בבג"ץ: "דם יהודים הפקר" | צפו - 0404
צעדה בלב תל אביב למען צדק בבג אם תרצו

צעדה בלב תל אביב למען צדק בבג"ץ: "דם יהודים הפקר" | צפו

מאות בני אדם השתתפו הערב (שלישי) בצעדת מחאה ענקית מכיכר הבימה לבית העצמאות בתל אביב, נגד התנהלות בג"ץ והתערבותו הבוטה בכל תחומי החיים במדינת ישראל. המחאה, שאורגנה ע"י תנועת "אם תרצו" ופעילי "החזית לשחרור תל אביב" יחד עם ארגונים ציוניים נוספים, ביקשה לשים סוף לדיקטטורת בג"ץ ובטל את מעמדו כשלטון-העל של מדינת ישראל.

משתתפי הצעדה הביעו מחאתם על פסקי הדין האחרונים שפוגעים בריבונותה של מדינת ישראל, כמו ההחלטה אמש שלא להרוס את בית אחד המחבלים שרצח את דביר שורק ז"ל, וכן ההחלטה לביטול חוק הפיקדון ועוד. משתתפי המחאה הניפו שלטים ודגלי ישראל וקראו: "די לדיקטטורה של בג"ץ", "העם הוא הריבון", "די להפקרת מדינת ישראל" וכן – "דם יהודי הפקר".

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" אמר במחאה: "אנחנו צועדים כאן לעבר בית העצמאות כדי להזכיר לשופטי בג"ץ שהם לא השליטים על הארץ הזו. שופטי בג"ץ ממשיכים לנגוס שוב ושוב בריבונותה של מדינת ישראל ואם מצב זה יימשך חלילה נמצא עצמנו רק עם שלטון שופטים וללא מדינה. הגיע הזמן שנבחרי הציבור יגבילו את התנהלות שליטי העל של מדינת ישראל. על השופטים – לשפוט ועל נבחרי הציבור – למשול".

שפי פז, מראשי "החזית לשחרור דרום תל אביב" הוסיפה: "אתם לא יכולים לסובב את הסכינים לנצח. אתם לא יכולים להעדיף את זכותו של המסתנן למצוא תחביבים ובנות זוג על פני זכותה של הקשישה לחיות ללא פחד ועל פני זכותו של הילד העברי לגדול תחת ריבונות ישראלית.

אתם לא יכולים להעדיף את זכות משפחתו של המחבל לקורת גג על פני זכות משפחתו של קורבן הטרור להצליח לעצום עין בלילות. אתם לא יכולים לעקור את החברים שלנו מהבתים שבנו. אתם לא יכולים להתערב בנושאים ביטחוניים ולהפקיר את חיי ילדינו. אתם לא יכולים, לעזאזל, אתם לא יכולים יותר. כי אנחנו הריבון ואנחנו לא נרשה. אנחנו ננקה את השחיתות עד שיהיו לנו מערכות חוק למופת. העם דורש בג״צ ישראלי".

עו"ד זיו מאור, יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת הוסיף: "הכרזת העצמאות, המסמך המכונן של מדינת ישראל, שוטחת את ערכי היסוד שלנו. ישראל היא מדינת חוק יהודית. השמאל הישראלי, באמצעות סוכניו שופטי בג"צ, מנסים למחוק את אופיה היהודי של ישראל. בגלל שאין דרך חוקית לעשות זאת – הם רומסים את החוק שוב ושוב. אנחנו צועדים היום כדי להזכיר שבדמוקרטיה רק העם מחליט, ובית משפט שרומס את החוק שהתקבל בצורה דמוקרטית, מאבד את הלגיטימציה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]