נגד כדורגל בשבת | הרב יעקב אריאל הצטרף ליוזמה להעברת משחקים לימי חול - 0404
נגד כדורגל בשבת | הרב יעקב אריאל הצטרף ליוזמה להעברת משחקים לימי חול מארק ניימן, לע"מ

נגד כדורגל בשבת | הרב יעקב אריאל הצטרף ליוזמה להעברת משחקים לימי חול

רב העיר רמת גן לשעבר וזוכה פרס ישראל בספרות תורנית לשנת ה'תש"ף, הרב יעקב אריאל, הצטרף היום (שלישי) ליוזמת הרב עמי פייקובסקי ושחקני כדורגל מובילים, להעברת משחקי הכדורגל משבת לימי חול.

היוזמה, בשיתוף שחקנים משלל קבוצות בליגת העל – ביניהם אופיר קריאף, עומר אצילי, שיר צדק, דן אייבינדר, אלמוג כהן ועוד רבים, קוראת להפסקת משחקי הכדורגל בישראל בימי שבת, ולהעברתם לימי חול בלבד.

במסגרת היוזמה, התבצעה פנייה רשמית בשבוע שעבר לשר התרבות והספורט הנכנס, חילי טרופר; בה התבקש להעביר את משחקי הכדורגל לימי חול בכדי לשמור על השבת. זאת על רקע המציאות הנוכחית, כשבעקבות משבר הקורונה ישנן הנחיות חדשות באשר להתנהלות משחקי הכדורגל בישראל.

הבוקר כאמור הצטרף ליוזמה גם הרב יעקב אריאל, מבכירי הרבנים בציונות הדתית. הרב אריאל הוציא מכתב תמיכה ביוזמה בו כתב: " 'לקראת שבת לכו ונלכה כי היא מקור הברכה'. ברצוני לברך את שחקני הכדורגל שלא רוצים לפגוע בקדושתה וברכתה של השבת. השבת היא שלנו בזכות, והיא זכות גדולה. אנו מוכרחים לחזק את שומרי השבת ומכבדיה. תלכו מחיל אל חיל במאבקכם זה ויהיה הקב"ה עמכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]