מוא״ז שומרון בקמפיין אגרסיבי: ״אין חצי ריבונות״ - 0404
מוא״ז שומרון בקמפיין אגרסיבי: ״אין חצי ריבונות״ לע"מ

מוא״ז שומרון בקמפיין אגרסיבי: ״אין חצי ריבונות״

מועצה אזורית שומרון החלה היום (שלישי) בהפצת קמפיין אגרסיבי לקראת החלת הריבונות בחודש יולי הקרוב, בו היא מתריעה מפני מה שהיא מכנה: "חצי ריבונות".

הקמפיין פועל בשתי זרועות; זרוע אחת בישראל, ובה דרישה ברורה שלא לקבל "סוכריות מורעלות" בתוך ההסכם להחלת ריבונות. כשהכוונה היא לאישור דה-פקטו בהחלטת ממשלה על הקמת מדינה "פלסטינית", ולהשארת יישובים כמובלעות בשטח.

זרוע שנייה בתוך מה שמוגדר כ"בייס" של טראמפ. חברי הציבור האוונגליסטי, שנכון לעכשיו מרוצים מתכנית המאה שתאפשר ריבונות על שטחים תנכיים של העם היהודי; אולם לא מודעים לכך שהתכנית טומנת בחובה סכנה לחזון אליו הם נושאים עיניים, והוא חזרת העם היהודי לכל חלקי הארץ המובטחת.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "אנו מצפים מהממשלה להחיל ריבונות, זה דבר נכון ותיקון עוול היסטורי. צריך לחזק את ראש הממשלה לעשות זאת, ובאותה מידה, לא נסכים שבתמורה לאותו חלום, נקבל סוכריות מורעלות. מדינת טרור בלב הארץ היא סכנה ממשית שאסור לראש ממשלה בישראל, בוודאי ראש ממשלה של המחנה הלאומי, לקבל אותו גם לא כמס שפתיים. הדבר נכון גם לגבי מובלעות.

אנחנו לא נפקיר בתמורה לריבונות, יישובים שלמים ועשרות אלפי בני אדם. ראש הממשלה יכול וצריך להחיל את הריבונות, באופן שבו האינטרס הישראלי יישמר. בגין החיל ריבונות על רמת הגולן ללא אישור האמריקאים, אשכול החיל ריבונות על ירושלים ללא אישור האמריקאים.

נתניהו הוא מנהיג גדול, והוא יכול וצריך להחיל ריבונות על יהודה ושומרון, בתנאים של מדינת ישראל; עם או בלי הסכמת האמריקאים. בוודאי שהוא יכול כפי שעשו מנחם בגין ולוי אשכול שהחילו את הריבונות על רמת הגולן ועל ירושלים המשוחררת, בלי הסכמת האמריקאים ובניגוד לדעתם. בוודאי כעת כאשר טראמפ נמצא חצי שנה לפני בחירות, ולא יריב עם מדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]