במהלך חג השבועות: צה"ל יפתח חלק משטחי האימונים לרווחת המטיילים - 0404
במהלך חג השבועות: צה

במהלך חג השבועות: צה"ל יפתח חלק משטחי האימונים לרווחת המטיילים

צה"ל יפתח במהלך חג השבועות (28-30/05/20) את חלק משטחי האימונים שלו ברחבי הארץ, לרווחת המטיילים. כל הגעה לשטח צבאי תצריך תיאום מראש וקבלת אישור בכתב.
 
בהתאם להחלטת מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, ובהתאם להערכת המצב בצה"ל – הוחלט על פתיחת חלקו הצפוני של כביש 10 לתנועה, במקטע שבין עזוז עד להר חריף במהלך החג; בין השעות 8:00-17:00.
 
צה"ל ממשיך להתאמן גם במהלך החג בחלק משטחי האש, לרבות אימונים באש חיה, ועל כן על המטיילים לנהוג בזהירות בהתאם להנחיות; ולוודא שאינם נכנסים בשוגג לשטחי אימונים של צה"ל.
 
מדובר צה"ל נמסר: "אדגיש בפני ציבור המטיילים כי קיים איסור לחצות גדרות ולהיכנס למקומות מגודרים ומשולטים, ובהם שדות מוקשים המסומנים באמצעות גדר תיל ושילוט צהוב-אדום. נדגיש כי קיימת סכנה מהיסחפות מוקשים.
 
בנוסף, על אזרחי ישראל לנהוג בזהירות ובהתאם להנחיות ולוודא כי אינם נכנסים בשוגג לשטחי A שבאזור יהודה ושומרון, פעולה המהווה עבירה על החוק בהתאם לצו מפקד פיקוד המרכז. שטחי A מסומנים בשילוט אדום המזהיר מפני סכנת חיים. 
 
לשם תיאום כניסה למסלולים ולמעיינות או באירועים חריגים במרחב יהודה ושומרון, יש ליצור קשר עם המוקדים האזרחיים במספר 1208".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]