בג"ץ ידון בהחזרת גופת מחבל רוצח. אלמנת הנרצח: "בלוויה יחולקו סוכריות" - 0404

בג"ץ ידון בהחזרת גופת מחבל רוצח. אלמנת הנרצח: "בלוויה יחולקו סוכריות"

בית המשפט העליון דן היום (ב') בעתירת משפחת המחבל מחמד טארק אבראהים דאר יוסף מהכפר כובר שביקשה להחזיר לחיקה את גופתו לאחר שרצח לפני כשנתיים בליל ט"ו באב את יותם עובדיה ז"ל בפיגוע רצחני בישוב אדם.

טל תהל עובדיה, אלמנתו של יותם ז"ל החברה בפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות המלווה ע"י תנעות "אם תרצו" הגיעה לדיון יחד עם בני משפחה, חברי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ופעילים ציוניים רבים שבאו להשמיע קול זעקה נגד שחרור של גופת המחבל.

עם הכניסה לדיון אמרה עובדיה כי "מאז אותו לילה ארור, החיים שלי ושל ילדיי לא אותם חיים. הבן הגדול היה בן שנתיים וחצי והבן הקטן היה בן חצי שנה. ילדיי יגדלו להכיר את אבא שלהם, שאהב אותם כל כך ועשה בשבילם הכל, רק דרך סיפורים של אנשים אחרים ושלי. אנחנו נושאים את הצלקת הזוועתית הזאת איתנו לכל מקום. הימים הם לא ימים והלילות הם לא לילות.

מוחמד טארק יוסף רצח באכזריות את בעלי ואב ילדיי, יותם, ככה סתם רק על שום היותו יהודי!!! אני ניצבת כאן לפניכם ורוצה להביע את כאבי, כעסי והתנגדותי המוחלטת לשחרור הגופה והחזרתה למשפחתו, וכן גם על עצם האפשרות שנותנים למשפחה של מחבל לבקש את הגופה של רוצח בעלי. התנגדותי המוחלטת נובעת גם מעצם כאבי האישי וגם מהיבטים נוספים חשובים אף יותר ממני הקטנה – היבטים של האינטרסים החשובים למדינה שתפקידה להגן על אזרחיה. 

איבוד ההרתעה מול המחבלים מהווה עידוד למעשי טרור נוספים. אני לא יכולה לדמיין כי לאותו שפל תתקיים הלוויה המונית שתייצר קרקע פוריה להסתה. המחבל כמובן יקבל תואר "שהיד" ובלוויה יחולקו סוכריות וממתקים כאשר "החתן" הוא השהיד מוחמד טארק יוסף. המילה "חתן" הוזכרה לא אחת ע"י הורים ובני משפחה של "שהידים" במהלך השנים. אני פה כדי ששר הביטחון גנץ והרכב השופטים יקום מתרדמתו. אי אפשר שימשיכו לרצוח את אזרחינו ואתם לא תוציאו הגה".

מתנועת "אם תרצו" אשר מלווה את טל תהל עובדיה נמסר: "קיום הדיון בבג"ץ בנושא החזרת גופת מחבל היא התערבות חמורה במדיניות המלחמה בטרור של ממשלת ישראל. אין לשופטי בג"ץ שום סמכות להתערב בנושא הזה. כשם שהשופטים לא התערבו עד היום בשום נושא שהם כן תמכו בו כמו עסקאות בנוגע להחזרת מחבלים חיים, גירוש יהודים מביתם או העברת כספים לרש"פ כך עליהם לנהוג גם בעתירה זו.

לצערנו, שופטי בג"צ מתנהלים כפוליטיקאים בעלי מדיניות של איפה ואיפה ואין לסמוך עליהם בכל הקשור למדיניות המלחמה בטרור.
אף אחד בפרקליטות לא עדכן אותי על הדיון. הגיע הזמן שנבחרי הציבור וראשי מערכת הביטחון יתחילו להעמיד את שופטי בג"ץ על טעותם ובפה מלא יאמרו להם כי אין להם סמכות לדון בעניינים אלה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]