ביקור הרמטכ"ל בתל-נוף: הוטס במסוק, ביקר בטייסת ונפגש עם פורום מפקדי הבסיס - 0404
ביקור הרמטכ עמית אגרונוב

ביקור הרמטכ"ל בתל-נוף: הוטס במסוק, ביקר בטייסת ונפגש עם פורום מפקדי הבסיס

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, ביקר היום (ראשון) בבסיס תל-נוף. לאורך הביקור ליוו אותו מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, ומפקד הבסיס תא"ל עודד כהן. כחלק מהביקור הוטס הרמטכ"ל במסוק היסעור (CH-53) מבסיס רמת-דוד שבצפון לבסיס תל-נוף.

את המסוק הטיסו מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין ומפקד טייסת 118 ("דורסי הלילה"), כאשר במהלך הטיסה הודגם מתאר מבצעי יחד עם יחידות מיוחדות.

סא"ל י', מפקד טייסת 118 המפעילה את מסוק היסעור: "טסנו במתאר המדמה טיסה ארוכת טווח, בעומק שטח משימה, יחד עם כוחות מיוחדים. 'העמסנו' לוחמים, הטסנו והנחתנו אותם על מנת שיוכלו לבצע את משימתם. לאחר מכן תרגלנו חילוץ טייס נוטש יחד עם יחידה 669 (היחידה הטקטית לחילוץ מיוחד)".

עם נחיתתו בבסיס תל-נוף, המשיך הרמטכ"ל לטייסת מנ"ט (מרכז ניסוי טיסה). סא"ל ר', מפקד טייסת מנ"ט: "הצגנו לרמטכ"ל את הייחודיות שלנו כמרכז היחיד בארץ המבצע ניסויי טיסה במטוסים צבאיים. יש להכיר את העבודה מאחורי הקלעים של תהליכי בניין הכוח בחיל".

בהמשך היום ביקר הרמטכ"ל ביא"א 22 (יחידת האחזקה האווירית), שם הוצגו לו משימות היחידה, פרויקט הארכת חיי מסוקי היסעור, פרויקט הדפסת חלקים במדפסות תלת מימד וכן נושאים נוספים. בנוסף נפגש רב-אלוף כוכבי עם פורום המפקדים של הבסיס ושוחח עמם.

עמית אגרונוב

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]