תעודת הוקרה הוענקה ליורה במחבל בשומרון. ראש המועצה: "כל מי שיגן על עצמו יקבל גיבוי" - 0404
תעודת הוקרה הוענקה ליורה במחבל בשומרון. ראש המועצה:

תעודת הוקרה הוענקה ליורה במחבל בשומרון. ראש המועצה: "כל מי שיגן על עצמו יקבל גיבוי"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, העניק היום (ראשון) תעודת הוקרה לצעיר שירה לעבר המחבל בסוף השבוע האחרון בחווארה, בזמן שהיה בדרכו חזרה לביתו. יחד עם הנהג, היו ברכב שני בני נוער "טרמפיסטים" שהיו בדרכם לבית הספר בו הם לומדים. אליעזר פירר ואחיה ליפניק – שניהם תלמידי כתה ט'.

דגן העניק את התעודה לנערים על התושיה שגילו כאשר הזעיקו את הכוחות מהשטח, ולנהג על כך שירה לעבר המחבל והבריח אותו; ובכך הן הציל את חיי הנערים והן את הנוסעים ברכבים שהגיעו לאחר מכן וניצלו ממוות בטוח.

דגן: "יידע כל ישראלי, שיש לו גיבוי מלא כאשר הוא נמצא בסכנה ומגן על עצמו. הנהג פעל באומץ, ללא חת, יצא בעצמו להבריח את המחבל בשטח עויין, והציל משפחות שנסעו מייד אחריו בפקק. חשוב לנו להעביר מסר ברור לכל אחד. מי שיגן על עצמו מפני מחבל או יגן על אחרים יקבל גיבוי מלא. חלילה לנו מלראות מראות של אנשים שמותקפים וחוששים להגן על חייהם".

במעמד הענקת התעודות השתתפו גם משפחות הנערים והוריהם בהם הוריו של אחיה ליפניק ואחיו, שהנשק שכיוון המחבל כוון למעשה אליו. אמו של אחיה הודתה לנהג שהגן על הילדים ואמרה: "אתה הצלת את הילדים שלנו. פעלת באומץ. אנחנו לא נשכח את זה".

אמו של אליעזר – לאה פירר הודתה גם היא לנהג. שהציל את הנערים.

אליעזר, הנער שיצר קשר עם מוקד הבטחון של המועצה האזורית שומרון, אמר לדגן לאחר הטקס: "לא חשבתי על שום דבר באותם רגעים. פשוט פעלתי. אבל מאז עולות לי תמונות לראש של האירוע". הוא הוסיף שלא ישנה את שגרת חייו וימשיך לנסוע בכבישים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]