סוכם מתווה החזרת עולם התרבות | ב-14 ביוני: ישובו המופעים וההצגות - 0404
סוכם מתווה החזרת עולם התרבות | ב-14 ביוני: ישובו המופעים וההצגות פלאש 90

סוכם מתווה החזרת עולם התרבות | ב-14 ביוני: ישובו המופעים וההצגות

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ושר התרבות והספורט חילי טרופר סיכמו הערב (ראשון) על מתווה להחזרת עולם התרבות לחיים, החל מתאריך ה-14.6.20.

להלן עיקרי המתווה המפורט:

– ניתן יהיה לקיים הצגות ומופעים באולמות ברחבי הארץ.

– יוכלו להתקיים בתפוסה מקסימלית של 75 אחוז.

– התנאי: שמירה על ריחוק, עטיית מסיכות ושמירה על היגיינה.

– למופע ניתן יהיה לרכוש כרטיס באופן מקוון בלבד.

– כל מי שירכוש כרטיס בהזמנה אחת יוכל לשבת יחד במעין קפסולה. בין הקפסולות תהיה הפרדה של כסא אחד.

– במופעים לא יהיו הפסקות.

– תבוצע מדידת חום בכניס למתחם.

– יצויין כי אם תפוסת 75 אחוז משמעותה מעל 500 איש – המתווה ידרוש אישור של מנכל משרד התרבות והספורט בהתייעצות עם משרד הבריאות.

– בנוגע לביקור במוזיאונים, סוכם כי תותר כניסה של אדם על כל 7 מ"ר לעומת 15 מ"ר לאדם הנהוג כיום. זאת החל מהתאריך ה-27.5.20.

השר אדלשטיין: "הגיע הזמן שאנשים יוכלו ליהנות ממופעי תרבות. אבל גם זה יוכל להימשך רק אם כל אחת ואחד מאיתנו ימלא אחר הוראות משרד הבריאות".

השר טרופר: "אני שמח על כך שהצלחנו להזרים היום חמצן לעולם התרבות ושבשעה טובה הוא מתעורר לחיים. מדובר בצעד משמעותי ביותר שהשגנו לאחר מאמצים מרובים יחד עם גורמים נוספים. זהו צעד ראשון וחשוב ביותר בדרך לפתרון המשבר. ברצוני להודות לשר הבריאות מר יולי אדלשטיין על השותפות. אני מתחייב להמשיך במאמץ להשיב את עולם התרבות לשגרה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]