רה"מ: הנחיתי להגדיל את התוכנית הכלכלית ל-100 מיליארד ש"ח - 0404
רה ערוץ הכנסת

רה"מ: הנחיתי להגדיל את התוכנית הכלכלית ל-100 מיליארד ש"ח

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בישיבת הממשלה הראשונה לשלל נושאים בהם, מצב הקורונה והגדלת הסיוע הכלכלי, האיום האיראני ולציון יום ירושלים.

לדברי רה"מ: ״אנחנו מציינים היום שני אירועים חגיגיים – ישיבת העבודה הראשונה של הממשלה ה-35 כאן בירושלים, וכמובן ציון יום ירושלים של בירתנו הנצחית – הבלתי מחולקת. אנחנו מעלים את ירושלים על ראש שמחתנו, אנחנו מפתחים אותה, אנחנו מקדמים אותה בתחומים שונים. אני חייב להגיד שהפיתוח הזה והמעמד של ירושלים, אלה קיבלו רוח גבית מהחלטתו ההיסטורית של ידידנו נשיא ארה"ב, הנשיא טראמפ, שהחליט להכיר בירושלים כבירת ישראל, בזה הוא תיקן עיוות היסטורי, וגם החליט להעביר את השגרירות כאן לבירתנו. אני יכול לבשר לכם שמדינות נוספות כבר עשו את הצעד, או בדרך לעשיית הצעד הזה.

אני מבקש היום ממנכ"ל משרדי, מנכ"ל המשרד למורשת, יחד איתך שר האוצר, ישראל כ"ץ, להכין תוכנית מיוחדת בסכום של 200 מיליון ש"ח להמשך פיתוח וחיזוק ירושלים. זה חשוב לנו גם בעידן הקורונה. זה חשוב כי ירושלים תמיד בראש שמחתנו. אני יכול לסיים ולומר: לשנה הבאה בירושלים הבנויה והבריאה.

אני שמח לראות כאן את כולכם סביב שולחן הממשלה. אזרחי ישראל בחרו בנו ברוב מוחץ, ביקשו שנהיה יחד, שנעבוד יחד בשיתוף פעולה למענם, והם כמובן צודקים. הממשלה הזאת מייצגת את כל אזרחי ישראל בלי יוצא מן הכלל.

אני מבקש לעשות היום את שני הצעדים החשובים והמידיים ביותר שהודענו עליהם מראש: אחד, זה להקים את הקבינט הביטחוני-מדיני, והשני זה להקים את קבינט הקורונה.

כמובן שבצד הביטחוני, האתגרים הביטחוניים לא פסקו לרגע, גם לא האיומים. אתם שמעתם ודאי את שליט איראן, חמינאי, מאיים עלינו בהשמדה. כל מי שמאיים עלינו בהשמדה לא יצליח כמובן – אבל הוא שם עצמו בסכנה גדולה.

אני מבקש שוב להבהיר שהמדיניות שלנו היא להתנגד לתוקפנות האיראנית בכל מקום, ולהתנגד לניסיונות של איראן להתבסס בסוריה, אנחנו פועלים כל העת, וכמובן גם להתנגד לניסיון של איראן להביא לתוך סוריה או לפתח בסוריה כלי נשק שישמשו את גרורותיה ואת כוחותיה שיכולים לסכן את מדינת ישראל.

במקביל, אנחנו חייבים להמשיך להתמודד נגד הסכנה של מגפת הקורונה. כרגע המשימה המיידית שאנחנו נטפל בה היא המשימה הכלכלית. אנחנו פעלנו רבות בתחום הכלכלי, אבל אנחנו רוצים לעשות עוד. בראש ובראשונה לפעול יחד כדי להחזיר את האנשים לעבודה. על כך שוחחתי עם שר האוצר כמה פעמים בשבוע שעבר. אנחנו נכניס מיד לפעולה פעולות שיביאו – מקומות עבודה, מקומות עבודה, מקומות עבודה. נסייע לעצמאיים ולבעלי העסקים הקטנים להחזיר את המשק לצמיחה.

לכן, הנחיתי להגדיל את התוכנית הכלכלית ל-100 מיליארד ש"ח. אנחנו מוסיפים עוד 14 מיליארד ש"ח. אנחנו נשקיע את התקציב הנוסף בתוכנית לעידוד תעסוקה, בקרן לסיוע לעסקים שלא יוכלו לשוב לפעילות סדירה בזמן הקרוב, בתוכניות להאצת המשק ועוד. כמו כן, אנחנו הגדלנו את קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים מ-8 מיליארד ש"ח ל-14 מיליארד ש"ח והרחבנו את סעיפי הסיוע כדי שנוכל לחלק את הכסף לכל מי שזקוק לו.

אני אגלה לכל מי שלא מכיר אותי עדיין, שבין ההנאות הקטנות שיש בחיים הציבוריים עבורי, זה לחתוך בגרזן את הבירוקרטיה. לכן, אנחנו רוצים לחתוך בגרזן חד את הבירוקרטיה שמונעת או מעכבת את מתן העזרה הזאת לאנשים שמגיע להם.

אני מצפה מכולכם לעבודה משותפת מתוך שיתוף פעולה ואחדות אמיתית. כל אחד ואחת סביב השולחן הזה יוכלו להגיד מה שהם רוצים, כך אני נוהג, ואני אפילו מקצה את הזמן לשמוע את הדברים. לא 'כאילו' לשמוע אלא באמת להקשיב ולנסות להבין את הטענות השונות על מנת שיחד נקבל בשיתוף פעולה – בני, אני ואתם – את ההחלטה הנכונה ביותר למדינת ישראל ולאזרחי ישראל".

ראש הממשלה ברך את השרה מירב כהן לרגל הולדת בנה: ״אני מבקש לברך את חברתנו, השרה מירב כהן, שהביאה בן לעולם. צלצלתי אליה אמש, אמרתי לה שבמקביל לעבודתה בממשלה, אני מאוד ממליץ לה לתת זמן למשפחה ולילדים, כי הזמן הזה לא חוזר. אני בטוח שאתם כולכם מצטרפים אליי בברכה החמה אליה. נראה אותה כאן בקרוב יחד איתנו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]