אושרה הצעת שר החינוך: כל תלמיד בישראל יבקר בעיר ירושלים - 0404
אושרה הצעת שר החינוך: כל תלמיד בישראל יבקר בעיר ירושלים משה ביטון

אושרה הצעת שר החינוך: כל תלמיד בישראל יבקר בעיר ירושלים

בהחלטת ממשלה שהתקבלה הבוקר ביוזמת שר החינוך, יואב גלנט, הוחלט כי תלמידים יבקרו בירושלים בירת ישראל שלוש פעמים לפחות במהלך לימודיהם, פעם אחת בכל חטיבת גיל: יסודי, חטיבת הביניים ובחטיבה העליונה. התקציב השנתי יעמוד על 7 מיליון ₪ מתקציב משרד החינוך.

שר החינוך, יואב גלנט: "סיפורה של ירושלים הוא סיפור המבטא את עוצמת העם היהודי, אשר לאחר אלפיים שנות גלות, מאבקים ומלחמות הצליח לשוב לארץ ישראל, להקים לו בית לאומי, לבנות לו כוח מגן – צה"ל, ולשוב אל בירתו הנצחית – ירושלים המאוחדת. זהו סיפור של ניצחון ושל תקווה ועל כל ילד וילדה בישראל להכיר את משמעותה, ייחודיותה וחשיבותה של ירושלים".

השר גלנט ציין כי לכל אורך שנותיו כמפקד בצה"ל דאג שכל חייליו יבקרו בעיר וילמדו על מורשתה ומרכזיותה. לדברי השר גלנט: "האמונה בצדקת הדרך נובעת מההיכרות עם הסיפור היסטורי שלנו כעם, ובמרכזו, הכמיהה והכיסופים לירושלים לאורך הדורות. לראשונה מזה אלפיים שנה מימשנו את זכותנו הבסיסית להגן על עצמנו בכוחות עצמנו, במולדתנו החופשית והעצמאית, ובירתה ירושלים. עם שלא יכיר את עברו ומורשתו, לא יוכל להבטיח את עתידו. חיוני היום לחנך את דור העתיד על ערכים אלו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]