יום ירושלים: אלפים חגגו בריקודי הדגלים החלופיים ברחבי הארץ | צפו - 0404

יום ירושלים: אלפים חגגו בריקודי הדגלים החלופיים ברחבי הארץ | צפו

אלפים השתתפו היום (חמישי) באירועי ריקודי הדגלים החלופיים בלמעלה מחמישים ערים ויישובים ברחבי הארץ, זאת תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. האירועים הופקו ע"י מפלגת האיחוד הלאומי בשיתוף תנועת בני עקיבא כשליוזמה הצטרפו תנועת הנוער אריאל לצד גרעינים תורניים וארגונים חברתיים נוספים. האירועים התקיימו במתכונת זו בשל הגבלות הקורונה וצמצום מצעד הדגלים המסורתי בירושלים.

ריקודי הדגלים התקיימו בכל עיר תוך שימוש ברכבים, צעידה על פי ההנחיות ושימוש במשאיות ורכבי שמחה אשר הרקידו בשירי ירושלים. מארגני האירועים אשר התקיימו לזכרם של הרב חנן פורת והרב אלישע וישלצקי אומרים כי החליטו שלא יאפשרו לקורונה לפגוע בכבודה של ירושלים ובחגיגות היום הזה. "דווקא השנה זה הזמן להראות את המחוייבות לירושלים בכל רחבי הארץ ולהרים יחד את הדגל לכבודה של ירושלים, לכבודו של עם ישראל וארץ ישראל".

יהודה ולד, מנכ"ל האיחוד הלאומי: "מרגש לקבל את התמונות ולשמוע את הקולות של אלפי החוגגים מכל רחבי הארץ לכבודה של ירושלים. אמנם רובם המוחלט לא יכלו להגיע בשל ההגבלות לעיר הבירה, אך הם לא ויתרו על האפשרות לתת לה את הכבוד ביום חגה. ירושלים עושה את כל ישראל חברים, ואני שמח שחיברנו את לבבות כל עם ישראל בשמחה של גאולה ואחדות".

יאיר שחל, מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא: "ריקוד דגלים מהווה את אחד מאירועי השיא של חניכי התנועה מדי שנה כאשר התנועה כולה חוגגת עם ירושלים ביום שמחתה. גם השנה החלטנו שלא לוותר על האירוע המרכזי ולקיימו על פי ההנחיות אך באותה שמחה והודאה לקב"ה. מבחינתנו זו גם זכות לרקוד עבור ירושלים לזכר שני מורי דרך דגולים-הרב חנן פורת שפרץ את הדרך להתיישבות בכל מרחבי ארצנו והרב אלישע וישליצקי שבענוותנותו פעל ודחף להקמת קהילות והוספת רוח בכל רחבי הארץ. ירושלים הפעם הגיעה לחגוג אצלנו קרוב לבית – אך בשנה הבאה נחזור ונחגוג בעיר הקודש בתעצומות ובהתרגשות מיוחדת".

   

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]