בעקבות מחסור בתקצוב: תופסק פעילות חיטוי האוטובוסים מיום ראשון הקרוב, בניגוד להנחיית משרד הבריאות - 0404
בעקבות מחסור בתקצוב: תופסק פעילות חיטוי האוטובוסים מיום ראשון הקרוב, בניגוד להנחיית משרד הבריאות מאת' קיי, ויקיפדיה

בעקבות מחסור בתקצוב: תופסק פעילות חיטוי האוטובוסים מיום ראשון הקרוב, בניגוד להנחיית משרד הבריאות

ארגון חברות ההסעה בישראל שיגר הבוקר (חמישי) מכתב לשר הבריאות יולי אדלשטיין, בו הסביר כי בשל חוסר תקצוב לא יוכלו חברות ההיסעים להמשיך ולחטא את האוטובוסים בין קו לקו. מדובר באוטובוסים המסיעים את תלמידי ישראל, מערכת הביטחון, תעשיות ועוד.

כידוע, על פי הנחיית משרד הבריאות יש לחטא את האוטובוס בין מסלול למסלול, אולם בשל מחסור בתקציבים חלה עלות הניקיון המורכבת משעות העבודה של הנהג והצטיידות בתכשירי ניקוי על חברות ההיסעים עצמן.

בשל מצבן הקשה של החברות אשר ספגו פגיעה כלכלית אדירה בתקופה הקורונה וממשיכות להיפגע גם בימים אלו, הודיע ארגון חברות ההסעה בישראל המסיע מדי יום 1.2 מליון אזרחים לשר הבריאות כי אין ביכולתו להמשיך ולשאת בנטל הכלכלי הכבד, זאת כשבמקביל טרם זכו חברות ההיסעים לכל מענה מצד הממשלה במטרה לפתור את מצוקתן הקשה.

יו"ר הארגון, ניסים סרוסי: "למרות המכה הקשה שספגו חברות ההיסעים, לא רק שאין אף גורם שבא לחלץ אותנו, אלא שרק ממשיכים להטיל עלינו דרישות נוספות. לבעלי החברות אין איך לשלם עבור שעות הניקיון של הנהגים וההצטיידות בחומרי ניקיון אשר עלותם מגיעה לאלפי שקלים לחודש לכל אוטובוס. אני קורא לשרה מירי רגב – קריסה שלנו היא קריסה של המשק כולו, אל תהיי חתומה על הקריסה של הענף".

חברות ההיסעים מסיעות מדי יום 1.2 מליון אזרחים בישראל ובהם תלמידים, כוחות ביטחון, אנשים עם מוגבלויות, חינוך מיוחד ועוד. בחברות כ-22 אלף כלי רכב וכ-30 אלף עובדים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]