צה"ל על הערבי שכיוון נשק לעבר רכב ישראלי בחווארה: "האירוע נחקר כניסיון פיגוע" - 0404
צה צבי סוכות

צה"ל על הערבי שכיוון נשק לעבר רכב ישראלי בחווארה: "האירוע נחקר כניסיון פיגוע"

ערבי כיוון נשק לעבר תושב ישראלי שעבר עם רכבו בחווארה היום אחר הצהריים. יחד עם הנהג היו שני טרמפיסטים קטינים בני 14 ו-15. התושב לא התבלבל – יצא מהרכב, שלף את אקדחו האישי, ירה שתי יריות באוויר והניס את הערבי.

מדובר צה"ל נמסר: "אירוע שהתרחש היום אחר הצהריים סמוך לכפר חווארה שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון", נחקר כנסיון פיגוע לאחר סיום התחקיר הראשוני. על פי עדויות בשטח, חשוד כיוון כלי נשק לעבר רכב ישראלי וניסה לירות לעבר יושביו. נהג הרכב שהבחין באיום החל במרדף אחר החשוד שכלל ירי, החשוד נמלט. אין נפגעים באירוע. כוהב"ט חוקרים את האירוע".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, שוחח לאחר האירוע עם בכירים במשטרה ואמר: "התושב הזה, הוא גיבור שגילה תושייה ומנע אסון. הנערים שהיו איתו ברכב, לא איבדו את העשתונות ודיווחו מייד למוקד. אני רוצה לחזק את התושב. אנחנו מצדנו מבטיחים, איומים מצד האוייב לא מפחידים אותנו. נמשיך לנטוע עצמנו בקרקע, לבנות ולצמוח. בכל מקום. אני מודה לחיילי צה"ל שהגיעו מייד למקום בכדי לתפוס את המחבל ולסייע לתושבים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]