מרכז הבית היהודי אישר הערב את ההסכם עם הליכוד והכניסה לממשלה - 0404
מרכז הבית היהודי אישר הערב את ההסכם עם הליכוד והכניסה לממשלה מירי שמענוביץ

מרכז הבית היהודי אישר הערב את ההסכם עם הליכוד והכניסה לממשלה

על רקע ההסכם הקואליציוני בין הבית היהודי לליכוד, התכנס היום מרכז הבית היהודי להצבעה חשאית על אישור ההסכם. במשך היום התקיימה הצבעה ב-4 מוקדים ברחבי הארץ: צפון, דרום, מרכז וירושלים. לאחר ספירת 100% מהקולות הוחלט ברוב של 68% על אישרור ההסכם עם הליכוד וכניסה הבית היהודי ויו״ר המפלגה השר רפי פרץ לממשלת האחדות. 

מבין 296 חברי מרכז 200 היו בעד ההסכם, 90 נגד ו-6 נמנעו.

יו״ר הבית היהודי, השר רפי פרץ מסר לאחר קבלת התוצאות: ״הבית היהודי, על אף כל רעשי רקע מסביב, מוכיחה שהיא בסיס איתן לציונות הדתית ומפלגה דמוקרטית תוססת. שמח כי ערב חגה של ירושלים בה אנו שמחים באיחודה של העיר, מרכז הבית היהודי מצביע בעד האחדות ובעד הפיוס בעם. ברצוני להודות באופן אישי למנכ״ל המפלגה ניר אורבך על הארגון למופת של הבחירות״.

 

מנכ״ל המפלגה, ניר אורבך: ״הבית היהודי זו המפלגה היחידה בציונות הדתית שמבוססת על מוסדות דמוקרטיים ושאישרה את ההסכם על ידי חבריה וחברותיה. הציונות הדתית הממלכתית והקלאסית מיוצגת כעת בממשלה על ידי הבית היהודי וחובת ההוכחה כלפי הציבור היא עלינו. בעבודה ציבורית ופוליטית נכונה נוכל לחדש ולהרחיב את הבית״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]