טקס קבלת פנים לשר אוחנה בשב"ס: "אחד המקומות המאתגרים ביותר לשרת בהם" - 0404
טקס קבלת פנים לשר אוחנה בשב דוברות שב״ס

טקס קבלת פנים לשר אוחנה בשב"ס: "אחד המקומות המאתגרים ביותר לשרת בהם"

שירות בתי הסוהר ערך היום (רביעי) טקס קבלת פנים לשר הבט״פ, ח״כ אמיר אוחנה, שנכנס לתפקידו השבוע. הטקס נערך בנציבות השב״ס ולאחריו התקיימה פגישה עם סגל הפיקוד הבכיר בארגון, בראשותו של מ״מ נציב שירות בתי הסוהר, גונדר אשר וקנין.

במהלך המפגש מ"מ נציב בתי הסוהר ערך בפני השר אוחנה סקירה מקיפה להיכרות עם המבנה הארגוני, ייחודיות מקצוע הסוהרות, העשייה הארגונית בכלל יחידות שב"ס והאתגרים העומדים בפני הארגון בתקופה זו ובכללן ההתמודדות הייחודית עם מניעת חדירת נגיף קורונה לבתי הסוהר.

בתום הסקירה התקיים סיור בבית הסוהר 'איילון' במהלכו נחשף השר אוחנה לפעילות באגפי הכליאה השונים ולמרכז הייצרני בבית סוהר איילון, העוסק בימים אלה בייצור מסיכות ומשקפי מגן לכוחות הביטחון.

דוברות שב"ס

השר לבטחון פנים, ח"כ אמיר אוחנה: "שירות בתי הסוהר הוא אחד המקומות המאתגרים ביותר לשרת בהם במדינת ישראל. סגל השב"ס, על מגוון התפקידים, אחראי על כל תחומי החיים של החוסים בצילו, בחלקם הגדול אנשים שנשקפת מהם מסוכנות גבוהה. אחראי בראש ובראשונה לדאוג להחזקתם במשמורת כדי להגשים את האינטרס הציבורי שבענישה, אך אחראי גם לאינטרס הציבורי החשוב לא פחות — והוא לדאוג שלא יחזרו אליו, לאחר שיסיימו לרצות את עונשם.

יש כאן תמהיל של אמצעים כדי להגשים את המטרה הזאת: חינוך ורכישת השכלה, הרתעה, גמילה מהתמכרויות במקרים מסוימים, מגוון טיפולים וסדנאות לשליטה בכעסים ולמניעת אלימות. אך בסוף, התכניות והכוונות הטובות רלוונטיות רק לחלק מהאנשים, וודאי לא לכולם.

לגבי החלק השני של האנשים — חייבת להיות יד קשה וחזקה. בית סוהר צריך להיות מקום שאנשים נרתעים מאוד מלהכנס אליו, לא כזה שהבאים בשעריו מקבלים באדישות את בואם. נשות ואנשי שירות בתי הסוהר, יחד עם המפקדים ובפיקודו של מ"מ נציב השב"ס, גונדר אשר וקנין, ראויים להערכה רבה וכבוד רב על נטילת המשימה הקשה הזאת — לאתר ולהפריד בין ברי השיקום לאלה שאינם — ועל פועלם לילות כימים להבטיח את המטרות העומדות בבסיס הארגון. על כך בשם כל אזרחי ישראל נתונה לכם תודתינו".

דוברות שב"ס

גונדר אשר וקנין, מ"מ נציב בתי הסוהר: "שירות בתי הסוהר נמצא בפתחו של פרק חדש בהיסטוריה הארגונית ואני נרגש לקבל את פניך, השר אמיר אוחנה, ולהציג לך את שב"ס, ארגון הכליאה הלאומי של ישראל. חשיבותו של שב"ס במארג החברה הישראלית לא תמיד ברור וידוע לאזרחי המדינה, עבודתנו נעשית בצנעה ובשקט מאחורי חומות וסורגים. יחד עם זאת, תחושת השליחות של סוהרינו ותרומתם לחוסן החברתי ולביטחון המדינה ואזרחיה משמעותיים מאוד.

אני גאה במקצועיות הסוהרים שלנו וביכולות פורצות הדרך שלנו כארגון ואני בטוח שבתמיכתך בתקופת כהונתך נלך עוד צעד קדימה לעבר מיקומנו כארגון כליאה מהמובילים בעולם.״מאחל לך הצלחה רבה בתפקידך, הצלחה למשרד לביטחון הפנים והצלחה למדינת ישראל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]