הליכוד הגיש עתירה לעליון נגד היועמ"ש בדרישה שיורה על פתיחת חקירה פלילית נגד אהוד ברק וקרן וקסנר - 0404
הליכוד הגיש עתירה לעליון נגד היועמ

הליכוד הגיש עתירה לעליון נגד היועמ"ש בדרישה שיורה על פתיחת חקירה פלילית נגד אהוד ברק וקרן וקסנר

מפלגת הליכוד הגישה הבוקר (רביעי) עתירה לבית המשפט העליון כנגד היועץ המשפטי לממשלה בדרישה כי בית המשפט יורה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית כנגד מר אהוד ברק וקרן ווקסנר בפרשת מליוני הדולרים שקיבל ברק בגין "מחקר" בין השנים 2004 ל-2006.

בעתירה שהוגשה באמצעות עו"ד מיכאל דבורין, נטען כי היועמש מנדלבליט לא ערך כל בדיקה ולו בסיסית בטרם החליט שלא לפתוח בחקירה פלילית, וטענתו כאילו ברק היה אדם פרטי בעת שקיבל 2.3 מליון דולר לכל הפחות, אינה נכונה שכן כבר ב2005 ברק התמודד לראשות מפלגת העבודה והיה עסוק במרץ בהכנת התשתית לכבוש את ראשות מפלגה זו, כפי שאכן עשה באמצע 2007. עוד טוענת מפלגת הליכוד כי הטענה כאילו גם אם נעברו עבירות הרי הן התיישנו ולכן אין עילה לפתוח בחקירה פלילית, אף היא לא נכונה שכן מערכת היחסים בין מר ברק לקרן ווקסנר ובין מר ברק לחברו המיליארדר אפשטיין שהיה מעורב בהעברות הכספים לברק מטעם הקרן נמשכה שנים ארוכות, ולא ברור כלל, בוודאי בלי חקירה נאותה, מה סיפק מר ברק בתמורה למליוני הדולרים ששולמו לו ומתי.

רק אם הייתה נערכת חקירה ומר ברק היה מגלה סוף סוף את מה שהוא מקפיד להסתיר עד ליום זה, מהם השירותים שנתן לקרן ווקסנר או למר אפשטיין או לכל גורם אחר ששילם את מליוני הדולרים הנ"ל אפשר היה לדעת אם העבירות שיש חשד כי נעברו פה, התיישנו או לא.

יש להניח כי אם היה מדובר בנתניהו ולא במר ברק, מערכת אכיפת החוק הייתה יוצאת מגדרה כדי לבחון את מהות הקשר המסתורי שכל הצדדים מסרבים לחשוף את פשרו, אבל ככל הנראה מכיוון שלא מדובר בחמגשיות וסיגרים אלא רק בכמה מליוני דולרים, ומכיוון שלא מדובר בנתניהו, פתאום לא מעניין אותם לחקור דבר.

מהמפלגה נמסר: "הליכוד מקווה כי בשם האינטרס הציבורי בית המשפט העליון יגיע למסקנה כי אין מקום לאכיפה בררנית שכזו, יקבל את העתירה ויורה על פתיחה בחקירה פלילית וירידה לחקר האמת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]