המסורת לא תישבר: ריקוד הדגלים יתקיים במתכונת קורונה - 0404
המסורת לא תישבר: ריקוד הדגלים יתקיים במתכונת קורונה שלמה מור

המסורת לא תישבר: ריקוד הדגלים יתקיים במתכונת קורונה

בסופו של דיון משפטי ארוך שהתקיים היום (רביעי) בפני הרכב שופטים בבג"ץ, הגיעו מארגני ריקוד הדגלים המסורתי להסכמה עם נציגי המשטרה; על פיה ריקוד הדגלים יתקיים במתכונת קורונה.

במסגרת האירוע, תתקיים שרשרת אנושית מסביב לרוב שערי העיר העתיקה, כולל על טיילת החומות עד לשער שכם, וזאת בהשתתפות כ-700 אנשים. בשרשרת יעמדו המשתתפים עם דגלי ישראל וישמרו על כל כללי האירוע. סוכם כי ההגעה לאירוע תיהיה בהרשמה מראש, מגבעת התחמושת. לאור ההסכמה החלו המארגנים לערוך רישום להשתתפות באירוע באתר טיקצ'אק: https://tickchak.co.il/rikudgalim.

בנוסף, תתקיים שיירת רכבים ארוכה ומרכזית, בהשתתפות מאות רכבים אשר תצא מחניון טדי, ותסתובב ברחבי העיר, ותקיף את העיר העתיקה. המכוניות והמשאיות בשיירה ישאו דגלי ישראל, ינגנו מוזיקה ויציגו מסכי ענק, כאשר גם לשיירה זו יהיה חובה להירשם באתר מראש. כמו כן, יסתובבו ברחבי העיר משאיות שישמחו את תושבי ירושלים ביום חגה, ויחלקו דגלי ישראל במספר שכונות. בסיום השרשרת והשיירה תתקיים עצרת בכותל המערבי בהשתתפות כ-450 אנשים שירשמו מראש.

מעמותת "עם כלביא" נמסר: "גם השנה בע"ה נחגוג עם ירושלים ביום חגה, ונבטא בצורה הטובה ביותר במצב הזה את איחודה של העיר. יש להירשם לאירועים מראש באתר טיקצ'אק, אנו מתנצלים מהציבור הגדול שלא יוכל להגיע ולהשתתף באירועים, ומזמינים את כולם להצטרף ולהיות איתנו בשידור החי מהאירוע".

עו"ד נתי רום ועו"ד הלל ברק שייצגו את העמותה: "לשמחתנו גם השנה, ככל 30 השנים האחרונות, המסורת לא תישבר וחגיגות ריקוד הדגלים יערכו כמתוכנן במתכונת קורנה. אנו מודים למשטרה על נכונותה לאפשר את הצעדה המסורתית, וקוראים לכל החוגגים לשמור על עצמם ועל יתר החוגגים ולשמור על הנחיות הריחוק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]