ציון יום ירושלים במליאה | יו"ר הכנסת לוין: "ההכרה האמריקאית בבירתנו עשתה צדק" - 0404
ציון יום ירושלים במליאה | יו עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ציון יום ירושלים במליאה | יו"ר הכנסת לוין: "ההכרה האמריקאית בבירתנו עשתה צדק"

מליאת הכנסת קיימה היום (רביעי) דיון מיוחד לציון יום ירושלים ויום הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל. יו"ר הכנסת יריב לוין פתח את הדיון וציין כי הוא שמח להיות הראשון בתפקידו שנולד בירושלים, אחרי הניצחון במלחמת ששת הימים.

יו"ר הכנסת לוין: "הניצחון במלחמת ששת הימים היה קפיצת מדרגה אדירה בהיסטוריה של ירושלים – בהיסטוריה שלנו. לפני שנתיים עלינו מדרגה נוספת, כאשר בעקבות החלטה אמיצה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ובזכות יישום אמיץ לא פחות של שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, עברה שגרירות ארה"ב לבירתנו, ירושלים.

ההכרה האמריקאית בירושלים כבירת ישראל עושה צדק עם ירושלים, עם מדינת ישראל ועם האמת ההיסטורית. אני רוצה להודות מכאן פעם נוספת לנשיא טראמפ ולשגריר פרידמן על עמידתם האיתנה לצד מדינת ישראל, לצד האמת".

יו"ר הכנסת התייחס לביקורת שנשמעה לפני העברת השגרירות לירושלים ואמר: "לצערי, לכל עליית מדרגה כזו יש הקדמה, אותה הקדמה בדיוק. בחסות המומחים להפחדות, הפרופסורים ל"זה לא ילך", חברי מקהלת "סליחה שניצחנו", מסבירים לנו שחבל להתאמץ, שמסוכן להעז. משכנעים אותנו שאם נשאף ליותר, נאבד את מה שיש. אומרים לנו שעדיף להישאר על המדרגה שאנו עומדים עליה. עדיף להמתין לזמנים אחרים, שה"עולם" יסכים. אבל ירושלים בזה למומחים האלו".

עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השר לענייני ירושלים ומורשת, רפי פרץ: "כשר לירושלים ומורשת אני מאמין בבניית ירושלים של מטה בקידום התיירות, בבניית תשתיות בעיר העתיקה וההנגשה אליה לאוכלוסיות רבות, בעידוד השקעות כלכליות והבאת חברות טכנולוגיה וחיזוק האקדמיה בעיר. נוסף לכך אני רואה בבניית ירושלים ערך לאומי מדיני עליון, בגבעת המטוס, בהר חומה, בהר הזיתים או בארמון הנציב. יש אתגרים רבים בתכנון ובנייה שעומדים לפנינו ואני בטוח שנוכל להם.

עם בניינה של ירושלים של מטה, ירושלים הגשמית העיר התוססת המתקדמת עיר הבירה שעיני כל העולם נשואות אליה, אנו בונים גם את ירושלים של מעלה – ירושלים הרוחנית האידיאלית, ירושלים של השראת שכינה בתוכה וכל מי שמכיר את ירושלים יודע איזה מקום של תורה זו העיר הזו".

עדינה ולמן, דוברות הכנסת

סגן השר לביטחון פנים, גדי יברקן, הוסיף: "כשאני חושב היסטורית אחורה, אני מנסה לדמיין את עם ישראל על כל פזורותיו בתבל לפני 80 שנה האם הם ראו את האירוע המדהים, הזה שיש לנו כנסת משלנו, ממשלה משלנו עם ישראל, מתקבץ בארצו ומעל הכול בירת ירושלים בירתינו ירושלים הנצחית לנצח נצחים, שעליה כל אבותינו התפללו ונשאו את עיניהם.

ירושלים זה משהו שאי אפשר לתאר במילים למי שלא חווה גלות, למי שלא נולד בגלות, למי שלא חווה אנטישמיות, לעולם לא יכול להבין את חשיבותה וגדלותה של מדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]