עקב פגישה עם השר כ"ץ: בעלי האולמות יפסיקו את שביתתם ומאהל המחאה יפונה - 0404
עקב פגישה עם השר כ דוברות הכנסת

עקב פגישה עם השר כ"ץ: בעלי האולמות יפסיקו את שביתתם ומאהל המחאה יפונה

שר האוצר ישראל כ״ץ נפגש הבוקר (רביעי) עם נציגי התאחדות אולמות האירועים. בהמשך לבקשת השר סוכם בין הצדדים כי שביתת הרעב תופסק ומאהל המחאה יפונה היום.

בישיבה נכחו גם מנהל רשות המסים והממונה על התקציבים ובעלי האולמות יו״ר ליאור כהן יו״ר נועם לוי פוטשניק אורי וניר שפר חבר ההנהלה. במהלך הפגישה העלו הנציגים את עיקרי הבעיות העומדות לפתחם של העוסקים בענף בין היתר דנו הצדדים בנושא עבודה מעודפת אצל בעלי האולמות.

שר האוצר וגורמי המקצוע פירטו את כלי הסיוע העומדים בפני בעלי אולמות האירועים, ובפרט את המענק לסיוע בהשתתפות בהוצאות קבועות לקבלת מענק זה, שיכול להגיע להיקף של עד 400 אלף שקלים. עד לרגע זה הגישו בקשה למעלה מ-250 בעלי אולמות. שר האוצר קרא לנציגי הענף לעודד בעלי אולמות ארועים נוספים שטרם הגישו, והבטיח כי כל בקשה תטופל במהירות.

בנוסף לפטור של 3 חודשים מתשלום ארנונה, שר האוצר הנחה את גורמי המקצוע לבחון יחד עם משרד הפנים כיצד ניתן לסייע בדבר טענת נציגי הענף כי קיים עיוות בכך שתעריף הארנונה שלהם גבוה ביחס למלונות באופן משמעותי. כמו כן, הובהר בישיבה שענף אולמות האירועים ייכלל בקרן מסורבי אשראי שתוקם בהיקף של 4 מיליארד ש״ח. אשראי זה צפוי לספק לבעלי האולמות את המימון הנדרש כדי לחזור לפעילות.

צעדים אלה מצטרפים לפעולות משרד האוצר לקדם את מתווה החזרה לפעילות של הענף ב-14.6 כפי שנקבע יחד עם משרד הבריאות אמש. השר כ״ץ מינה נציג מהמשרד שיפעל מול גורמי הענף על מנת לוודא את קידום הנושאים כפי שסוכמו ויסייע בפתרון בעיות ככל שיעלו.

שר האוצר ישראל כ״ץ: ״אני מאמין בכם ורואה בכם ענף חשוב לכלכלה הישראלית. אני פועל רבות ואמשיך לפעול למענכם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]