למרות התנגדות הפרקליטות: רה"מ נתניהו הגיש את הבקשה להיעדר מהדיון בפתיחת משפטו - 0404
למרות התנגדות הפרקליטות: רה ערוץ הכנסת

למרות התנגדות הפרקליטות: רה"מ נתניהו הגיש את הבקשה להיעדר מהדיון בפתיחת משפטו

פרקליטי ראש הממשלה עו"ד עמית חדד ועו"ד מיכה פטמן תקפו את תגובת הפרקליטות לבקשת ראש הממשלה נתניהו להיעדר מהדיון הראשון בעניינו בבית המשפט. כזכור, בפרקליטות התנגדו לבקשה וטענו כי ראש הממשלה חייב להגיע לדיון. למרות ההתנגדות, ראש הממשלה הגיש, באמצעות עורכי דינו, את הבקשה לבית המשפט.

מטעם הפרקליטים נמסר: "תגובת הפרקליטות היא מופרכת בעליל. אמנם נושא הדיון ביום א' הוא "הקראה" של כתב האישום, אבל בפועל לא תתבצע שום הקראה. הסניגורים של ראש הממשלה ישיבו כמקובל שהוא מודע היטב לכל פרטי כתב האישום.

מדובר בדיון טכני ואין שום צורך בנוכחותו של ראש הממשלה באולם בית המשפט. יתר על כן, בנסיבות מסוימות הפסיקה מתירה למי שמיוצג ע"י עורך דין להעדר מחלק ניכר מישיבות ההוכחות בהמשך המשפט. קל וחומר שהדבר נכון כשמדובר בישיבה טכנית, בה ממילא לא יתרחש דבר שדורש עניינית את נוכחותו של רה"מ בדיון. יש לכך מספיק תקדימים בעבר.

אין מנוס מלקבוע שתגובת הפרקליטות אינה נובעת ממניעים ענייניים אלא באה לשרת את המסע התקשורתי להציג תמונה של ראש הממשלה נתניהו על ספסל הנאשמים, כהמשך לקמפיין "רק לא ביבי".

למקרה שמישהו לא שם לב, הבחירות כבר הסתיימו וראש הממשלה נתניהו פועל במרץ במסגרת ממשלת האחדות שהקים לטפל בבעיות הבוערות של הקורונה, הכלכלה והחזרת אנשים למעגל התעסוקה. הוא ימשיך לעשות זאת גם ביום ראשון, לפני ואחרי הדיון בבית המשפט".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]