ח"כ אייכלר לשר הבריאות: "לפתוח עוד היום את בתי הכנסת בהתאם להנחיות" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ אייכלר לשר הבריאות: "לפתוח עוד היום את בתי הכנסת בהתאם להנחיות"

ח"כ ישראל אייכלר נשא נאום במליאת הכנסת בו סיפר על הכאב הגדול בסגירת בתי הכנסת. בנאומו ציטט את האדמור מפיאסצנה הי"ד, שכתב על הצער הנורא בסגירת בתי כנסת ותלמודי תורה בוורשה של שנות השואה: "גם כשהשם מלקה אותנו, חלילה, הכל לטובה. אבל כשמלקים אותנו משמים, בדברים שחס ושלום מרחיקים אותנו, אין תלמוד תורה לתינוקות של בית רבן, אין ישיבה, אין בית מדרש להתפלל בציבור ולא מקוה וכדומה, האפשר שגם עתה כוונתו לטובה? הרי נאמר "מה טובו אוהליך יעקב משכנותיך ישראל", זו הברכה היחידה של בלעם הרשע שלא נהפכה לרעה, אמרו חז"ל. והנה איך אפשר לחיות כשבתי הכנסיות והבתי מדרשות הסגורים? בסוף גם זה יתהפך לטובה לישראל". 

חדשות 0404

סגירת בתי כנסת – המצב הקשה ביותר בחיי היהדות
ח"כ  אייכלר: "סגירת בתי כנסת זה לא עניין של אי נוחות. זה המצב הקשה ביותר בחיי היהדות. לכולנו הייתה תקופה לא נוחה וקשה מאוד. נפטרו אנשים רבים לצערנו וכל נפש אחת מישראל, היא עולם מלא. אבל אי אפשר בכלל להשוות את המספרים בארץ לבין העולם. זכינו מאז בל"ג בעומר שהתמעטה המגיפה ויהי רצון שלא תשוב לעולם. הדבר הראשון שהיו צריכים לפתוח, בזהירות מתבקשת, אלו בתי כנסיות ובתי מדרשות, ולימוד התורה בישיבות ובתלמודי התורה. כי הם חיינו ואורך ימינו".

בסיום דבריו קרא ח"כ אייכלר לשר הבריאות החדש יולי אדלשטיין לפתוח עוד היום בת בתי הכנסת, לפי הנחיות הריחוק הנדרשים. "שמחתי באומרים לי בית ה' נלך'. במשך חודשיים התגברנו והתחזקנו מול בתי הכנסיות הסגורים. זה היה כאב גדול, אבל קיווינו שברגע הראשון האפשרי, נחזור לבית המדרש. לכן כואב מאוד שלמרות השיפור וההנחיות החדשות, ופתיחת כל המשק וכל התחבורה והחופים, עדיין לא נותנים להיכנס עדיין לבתי הכנסת. יש לפתוח עוד היום את בתי הכנסת לפי הוראות שניסחו במשרד הבריאות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]