הרב הראשי בפנייה לרה"מ: "פתח את בתי הכנסת באופן מיידי" - 0404
הרב הראשי בפנייה לרה חגי וינברג

הרב הראשי בפנייה לרה"מ: "פתח את בתי הכנסת באופן מיידי"

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, פנה היום (שלישי) באמצעות מכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו קרא לו להורות על פתיחת בתי הכנסת ברחבי הארץ באופן מיידי.

במכתבו לראש הממשלה, ציין הרב הראשי כי גיבה באופן מוחלט את כל ההוראות שניתנו על ידי הגורמים המקצועיים כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה, אך הדגיש כי לא ייתכן שדווקא בתי הכנסת יישארו סגורים, כאשר כל המשק נפתח.

הרב לאו כתב לרה"מ נתניהו: "התפילה בציבור תופסת מקום חשוב בחיים היהודיים. בימי ההסגר הוצאתי הוראות הלכתיות מקילות על אופני תפילה בציבור בנסיבות שנוצרו. הציבור, מתוך אחריות מלאה נענה ופעל על פי הנחיות אלו. חזרה לשגרה של מרכזי קניות, מסעדות וכדו' וחוסר מתן מענה לבתי הכנסת, מעורר אצל רבים תמיהה.

לך אין צורך להכביר במילים על המקום שבתי הכנסיות בלב רבים. תל תלפיות זה הוא מקום שבו אדם יכול לשפוך צקון לחשו ולהתחבר עם העליון ועינו אל יראיו. מתגובות הציבור שאני מקבל, אני חש אותם, ומבין עד כמה הדבר כואב להם. עמך בית ישראל אינו מאוגד בארגון או בהסתדרות כלשהי, ולכן לצערי קולם לא נשמע.

חובה להוציא בהקדם הוראות ברורות בנושא זה להשיב את ציבור המתפללים לבתי הכנסת, ויפה הדבר שעה אחת קודם". (בתמונה: בית הכנסת ״משכן זבולון״ בקריית אתא בתפילה חגיגית של יום העצמאות).

ידידיה לאו, ויקיפדיה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]