מארגני ריקוד הדגלים עומדים על העתירה: "הפגנות השמאל לא הוגבלו" - 0404
מארגני ריקוד הדגלים עומדים על העתירה: שלמה מור

מארגני ריקוד הדגלים עומדים על העתירה: "הפגנות השמאל לא הוגבלו"

מארגני ריקוד הדגלים הודיעו היום (שלישי) לביהמ"ש העליון כי הם עומדים על עתירתם, בה דרשו כי ביהמ"ש יורה על קיום האירוע תחת מגבלות קורונה.

הבוקר הגישה המשטרה את תגובתה לביהמ"ש, בה פירטה כי עמדתה היא לאשר את אירוע ריקוד הדגלים במתווה קטן ומצומצם, תוך הגבלת מספר המשתתפים והאזורים בהם יתקיים.

כזכור, בעתירה דרשו המארגנים לאפשר קיום שרשרת אנושית של כ-3,000 אנשים – ממרכז העיר ירושלים ועד לכותל המערבי, תוך הקפת כל שערי העיר העתיקה. על פי הבקשה, המשתתפים בשרשרת ישאו דגלי ישראל, יעמדו במרחק כל 2 מ' אחד מהשני, וישמרו על כל כללי הקורונה. בנוסף, יסעו ברחבי העיר משאיות עם מוזיקה ומסכי ענק, על מנת לשמח את תושבי העיר ירושלים ביום חגה.

מעמותת "עם כלביא" נמסר: "הפגנות השמאל ואירועים נוספים בהוראת היועמ"ש לא הוגבלו בכמות המשתתפים. אין סיבה דווקא בריקוד הדגלים, המסורתי והחשוב, להורות על הגבלת מספר משתתפים. מדי שנה משתתפים באירוע עשרות אלפים, והשנה ביקשנו אישור לאלפים בודדים תחת מגבלות הקורונה, אין סיבה לא להענות לבקשה המידתית.

אנו נערכים לרישום רכבים לשיירת הרכבים, ולרישום משתתפים לשרשרת האנושית, לפי התנאים שיקבעו בביהמ"ש".

עורכי הדין נתי רום והלל ברק המייצגים את העמותה הוסיפו: "בשבוע בו חזרו בתי הספר לשגרה מלאה וחופי הים יפתחו, אנו מצפים שמשטרת ישראל תאפשר את חגיגות יום ירושלים, גם אם במתכונת מצומצמת כפי שביקשנו.

עובדת היותנו מצויים בעיצומה של ההתמודדות עם נגיף הקורונה, לא נעלמה מענינו, ועל כן בחרנו לקיים השנה את התהלוכה במתכונת מצומצמת ושונה מאשר בשנים הקודמות, וכמובן, לעמוד בכל הדרישות לקיומו של אירוע בעת הזו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]