ביום כניסת גנץ לתפקיד שר הביטחון: מנכ"ל המשרד הודיע על התפטרותו. אלוף (במיל') אמיר אשל יחליפו בתפקיד - 0404
ביום כניסת גנץ לתפקיד שר הביטחון: מנכ אלעד מלכה

ביום כניסת גנץ לתפקיד שר הביטחון: מנכ"ל המשרד הודיע על התפטרותו. אלוף (במיל') אמיר אשל יחליפו בתפקיד

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי אדם, הודיע היום (שני) לשר הביטחון הנכנס, רא"ל (מיל') בני גנץ, על רצונו לפרוש מהתפקיד בתום כהונה של ארבע שנים. אדם הודיע לשר כי הוא נכון להישאר בתפקידו עד לבחירת מחליף ויעביר את התפקיד בהליך של חפיפה מסודרת.

אודי אדם מונה לתפקידו במאי 2016, על ידי שר הביטחון דאז, רא"ל (מיל') משה בוגי יעלון. הוא כיהן בתפקיד תחת שלושה שרי ביטחון נוספים – אביגדור ליברמן, בנימין נתניהו ונפתלי בנט. לכולם הוא מבקש להודות על האמון ושיתוף הפעולה הפורה בהובלת משרד הביטחון וצה"ל בתקופה מלאת אתגרים זו.

אדם הוציא לפועל, לראשונה בתולדות משרד הביטחון, תוכנית רב-שנתית (תר"ש) ל-10 שנים בתחומי המו"פ, הלווינות, יחסי החוץ, התשתיות, תמיכה ברכש כחול לבן ועוד. הוא השלים את הפרטת תע"ש והוביל מהלכים לחיזוק ולשמירה על התעשיות הביטחוניות, תחת הסכם ה-MOU עם ארה"ב. בתקופת כהונתו הגיע הייצוא הביטחוני של מדינת ישראל לשיא של יותר מ-9 מיליארד דולר. בארבע שנותיו כמנכ"ל, הזרים משרד הביטחון יותר מ-100 מיליארד שקלים לרכש מתעשיות וספקים ישראלים (ממוצע של 25 מיליארד שקלים רכש בשנה). אדם שידרג באופן דרמטי את מוכנות משרד הביטחון למצבי חירום. חלק מהתהליכים באו לידי ביטוי בטיפול משרד הביטחון במשבר הקורונה.

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, החליט למנות את אלוף (במיל') אמיר אשל, מפקד חיל האוויר וראש אגף התכנון לשעבר, לתפקיד מנכ"ל משרד הביטחון במקומו של אדם. אשל יחל בתפקידו בימים הקרובים. עם כניסתו יעבור אשל חפיפה מסודרת עם המנכ"ל היוצא.

אלוף (מיל') אודי אדם: "אני מסיים ארבע שנות כהונה בתחושת סיפוק על מימוש מהלכים רבים, שתרמו ויתרמו לביטחונה של מדינת ישראל וימשיכו להקרין על חוסנו של צה"ל. אני מודה לכל שרי הביטחון על חופש הפעולה ועל האמון הרב שנתנו בי. אני רוצה להודות לעובדי משרד הביטחון ולהנהלת המשרד על עבודתם המקצועית ועל המסירות יוצאת הדופן שכה ייחודית למשרד זה. אני בטוח שתמשיכו להושיט יד לכל משימה לאומית ותובילו את המשרד לעוד הישגים רבים".

השר גנץ: "קיבלתי את בקשתו של אודי לפרוש והודיתי לו בשמי ובשם כל אזרחי ישראל על השירות רב השנים. אני ואודי מכירים שנים רבות. אני מלא הערכה לאופן שבו הוא ניהל ומנהל את המשרד ואת ההישגים שאליהם הוא הגיע. אודי תרם רבות לביטחון ישראל לאורך השנים ואני בטוח שהוא ימשיך לתרום גם בעתיד. ביקשתי מאודי ושמחתי לקבל את הסכמתו להמשיך ללוות אותי בכניסתי לתפקיד".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]