שנת מאסר נגזרה על ה"האקר מאשקלון" בגין עבירות שביצע מתוך הכלא - 0404
שנת מאסר נגזרה על ה

שנת מאסר נגזרה על ה"האקר מאשקלון" בגין עבירות שביצע מתוך הכלא

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (שני) על ה"האקר מאשקלון" בן ה-21, שנת מאסר וכן מאסר על תנאי בגין עבירות שביצע במהלך מעצרו. 

בין העבירות שביצע – סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה, וידיעות כוזבות בנוגע לעבירת פשע. עוד קבע ביהמ"ש כי 45 יום מתוך העונש הנוכחי יתווספו לעונש המאסר בן 7 השנים, שאותו הוא מרצה כעת.

לפי כתב האישום המתוקן בו הורשע הנאשם, בעת שהנאשם היה נתון במעצר עד תום ההליכים בגין תיקו המרכזי, בגינו נשפט ל-7 שנות מאסר, התקשר הנאשם לשני בתי ספר יסודיים במרכז הארץ ואיים על צוות בתי הספר כי הטמין פצצות במוסדות. בעקבות איומיו פונו התלמידים, והוזעקו למקום כוחות משטרה וחבלנים שסרקו את השטח במטרה לאתר מטעני חבלה.

בנוסף, הנאשם התקשר לבית מלון באילת ואיים על קצינת הביטחון במקום כי הוטמנה פצצה במלון שעתידה להתפוצץ בקרוב. בעקבות זאת צוות המלון הזעיק את המשטרה שערכה סריקות במלון ובסביבתו במטרה לאתר מטעני חבלה.  

מעשיו של ההאקר גרמו לפאניקה בציבור, להזנקת כוחות חירום, לפינוי מקומות ולנחיתת מטוס שלא ביעדו. כן הציע הנאשם ב"רשת האפלה" את שירותיו בביצוע שיחות כאלו תמורת תשלום וכן הציע למכירה ב"רשת האפלה" סרטוני הדרכה המסבירים כיצד לבצע שיחות הפחדה ואיום תוך שימוש באמצעי הסוואה ואוגדני הוראות ומדריכים מפורטים המסבירים כיצד לבצע עבירות.

הנאשם אף שכר ב"רשת האפלה" שירותים של אנשים שיבצעו עבורו כ"קבלני משנה" חלק משיחות האיום, הנחה אותם ושילם להם בביטקוין. הנאשם קיבל בתמורה תשלום בביטקוין, כדי להסתיר את זהות המחזיק ואת מקורו. אנשים רבים רכשו את שירותיו של הנאשם, כך שקיבל והחזיק בארנקי ביטקוין בסכום שווה ערך לכ-873,179 ש"ח.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]