בכפוף לשימוע: אליעזר ברלנד יואשם בעבירות מרמה והלבנת הון - 0404
בכפוף לשימוע: אליעזר ברלנד יואשם בעבירות מרמה והלבנת הון דוד ארז, ויקיפדיה

בכפוף לשימוע: אליעזר ברלנד יואשם בעבירות מרמה והלבנת הון

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (שני) על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד אליעזר ברלנד, בגין עבירות מס והלבנת הון.

כזכור, מנהיג ישיבת "שובו בנים" כבר הואשם בעבירות עושק ומרמה, ואף הורשע בעבר במעשים מגונים. לאורך שנים, ברלנד ניצל את חולשתם של חולים, ועסק מכירת סוכריות במסווה של תרופות פלא.

על פי החשד, הוא גם נמנע מלדווח על הכנסותיו לרשויות המס ואף העסיק עובדים בהיקף של מיליוני שקלים, מבלי להוציא תלושי משכורת וללא ניכוי מס כנדרש. 

מהפרקליטות נמסר: "בית המשפט הורה באפריל על מעצרו של ברלנד עד תום ההליכים המשפטיים נגדו וקבע כי תיאור האישומים אינו יכול אלא ללמד על מערך שלם, שלא לומר תעשיה של הונאה ומצגי שווא, בכדי להביא את מי שמצוי במצוקה לשלם אלפי שקלים ולעיתים עשרות אלפי שקלים כדי לרכוש תקוות שווא למזור לחולי, לתחיית מתים, לשחרור מבתי סוהר ועוד.

המסוכנות נלמדת אף מההתנהגות האלימה שבאה לידי ביטוי בנכונותו של הנאשם להפעיל אלימות פיזית של ממש על ידי מי ממאמיניו כלפי מי שהוא סבור שראוי לכך, תוך שהוא אומר בקולו כי אינו מורתע מעונשי מאסר. בית המשפט קבע כי לא ניתן לתת בנאשם את האמון המינימלי הנדרש לשחרור לכל חלופה, גם אם זו כוללת מעצר בפיקוח אלקטרוני, מפקחים, מעטפת של חברת אבטחה ובטוחות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]