ארגון חוננו יערער על הרשעת בן אוליאל ברצח בני משפחת דוואבשה | צפו - 0404
צילום: Zakaria Sadah RHR, ויקיפדיה

ארגון חוננו יערער על הרשעת בן אוליאל ברצח בני משפחת דוואבשה | צפו

בית המשפט המחוזי הרשיע הבוקר (שני) את עמירם בן אוליאל ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה, תוך הצתת ביתם. עם זאת, בן אוליאל זוכה מסעיף חברות בארגון טרור.

ארגון חוננו הודיע כי יערער לבית המשפט העליון על ההרשעה, ומנכ"ל הארגון שמואל (זנגי) מידד, תקף את החלטת ביהמ"ש המחוזי: "היום הוא יום שחור למדינת ישראל ולאזרחי ישראל. יום שבו בית משפט בישראל נתן את ידיו להרשעת אדם שחפותו זועקת לשמים.

האמנו שבמדינת ישראל יש ערך לזכויות אדם, שאזרח שעונה באופן קשה ביותר במרתפי השב"כ עד שנאלץ להודות בפשע שלא עשה לא יורשע על סמך הודאות כאלה. הודאות כאלה אינן שוות אפילו כקליפת השום. האמנו שבית המשפט לא יעצום את עיניו נוכח הסתירות הרבות שעלו במהלך המשפט לכתב האישום. האמנו, אך התבדינו.

פסק הדין שניתן היום מתאים למדינות עולם שלישי ולמשטרים שהיו חלק מעולם שקיווינו שחלף מן העולם לפני מאות שנים. עלילת הדם שהובילו שי ניצן וחבורתו נגד עמירם והקטין א' בתיק הזה אומצה היום על ידי בית המשפט. 'מקום המשפט שם הרשע' אמר החכם באדם ונדמה שאין מתאים למשפט זה יותר ממה שראינו היום. יש לקוות שבית המשפט העליון ידע לעצור את הפשע".

אשת הנאשם, אוריין בן אוליאל, התפרצה הבוקר לדיון הכרעת הדין וקראה לעבר השופטים: "הכנסתם אדם חף מפשע לכלא. התיק מלא חורים, הרשעתם חף מפשע".

אוריין הוסיפה: "בעלי חף מפשע. במשך שעות העדתי על זה פה בבית המשפט, גם בחקירה נגדית, הבאנו עדי ראיה, בית המשפט התעלם מכל זה הרשיע וזרק אדם חף מפשע לכלא. כבר ארבע שנים שבעלי יושב בתא מבודד, מנסים לשבור אותו, והיום חשבנו שהאמת תצא לאור והוא יזוכה. בימ"ש יזכר לדראון עולם, זהו יום שחור.

היום זה בעלי, מחר זה יכול להיות את או אתה או כל אדם, שיכול למצוא את עצמו במרתפים של השב"כ חוטף מכות רצח, ונאלץ להודות בדברים שלא עשה, ובית המשפט לא יעמוד לימינו כי אין דין ואין דיין במדינת ישראל".

נזכיר כי אוריין, העידה במהלך המשפט כי בעלה שהה עימה בביתה, באותו הלילה בו נרצחו בני משפחת דוואבשה. אוריין מסרה אליבי כבר במהלך החקירה, והעידה עדות מפורטת בעניין במהלך המשפט.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]