יוזמי ריקוד הדגלים לבג"ץ: אפשרו קיום שרשרת אנושית סביב העיר העתיקה ביום ירושלים - 0404
יוזמי ריקוד הדגלים לבג שלמה מור

יוזמי ריקוד הדגלים לבג"ץ: אפשרו קיום שרשרת אנושית סביב העיר העתיקה ביום ירושלים

עמותת "עם כלביא", יוזמת ריקוד הדגלים המסורתי המתקיים כבר כ-30 שנים בכל יום ירושלים, עתרה היום (ראשון) לבג"ץ בדרישה לאפשר לקיים את האירוע גם השנה, בכפוף לכללי הקורונה.

על פי הבקשה שהוגשה למשטרת ירושלים, בחלקו הראשון של האירוע שתוכנן ליום חמישי הקרוב, יעברו בשכונות העיר משאיות עם מוזיקה ומסכי ענק, אשר יחלקו דגלים וישמחו את תושבי העיר. בנוסף יערכו כשלושת אלפים איש – שרשרת אנושית אשר תגיע ממרכז העיר עד רחבת הכותל המערבי, תוך הקפת כל העיר העתיקה.

לבקשת המארגנים, המשתתפים יעמדו עם ברווחים של כ-2 מ' אחד מהשני, כשהם עוטים מסכות פנים ושומרים על כל כללי תקופת הקורונה. בחלק האחרון של האירוע, תעבור במסלול השרשרת האנושית שיירת מכוניות ומשאיות עד לרחבת הכותל המערבי, שם תתקיים תפילה; וגם היא – על פי הכללים הנהוגים ברחבת הכותל בתקופת הקורונה.

בקשת המארגנים שהוגשה למשטרה, לא נענתה, דבר אשר חייב את המארגנים להגיש בג"ץ דחוף בעניין, לאור הסמיכות לאירוע. בשלב זה, המארגנים נערכים לבצע רישום של הציבור להשתתפות באירוע השרשרת האנושית.

עורכי הדין נתי רום והלל ברק שהגישו את העתירה מסרו: "הגשנו היום עתירה לביהמ"ש העליון, וזאת לאחר שמספר בקשות בכתב, לא נענו ע"י המשטרה, והאירוע קרב. מדובר באירוע מסורתי, שמתקיים במשך עשרות שנים, והוצע מתווה שנותן מענה לכלל דרישות משרד הבריאות, וכבר אושר בארועים שונים ובמקומות נוספים ברחבי הארץ.

לא יעלה על הדעת שיום אחרי שחופי הים, בתי הספר והמסעדות צפויים להיפתח יאסר אירוע בשטח פתוח, תוך שמירה על הכללים. אנו בטוחים שימצא פתרון הולם לקיים את האירוע, תוך שמירה על הכללים בנסיבות המיוחדות שנוצרו, וזאת מתוך חשיבות היום החשוב והמיוחד לבירת ישראל – יום ירושלים, אשר עוגן בחוק כחג".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]