ערבים ופעילי שמאל קיצוני איימו בסלעים על נוער בשומרון | צפו - 0404
צילום: אחיה אדמוני

ערבים ופעילי שמאל קיצוני איימו בסלעים על נוער בשומרון | צפו

יממה לאחר האירוע הקשה בכפר יעבד שבו איבד את חייו חייל צה"ל עמית בן יגאל ז"ל כתוצאה מהשלכת אבנים, ספגו בני ובנות נוער מהשומרון איומים בסלעים.

ערבים ופעילי שמאל קיצוני הגיעו למעיין הסמוך ליישוב יקיר, ותוך כדי איומים ונטילת אבנים וסלעים בידיים דרשו מבני הנוער לעזוב את המעיין. בני הנוער עסקו באותה עת בסיוע לבניית מעיין למרגלות היישוב, לזכרו של אביו של אחד מתושבי המקום שנפטר ממחלת הקורונה לפני כחודש בארה"ב.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, יצא לאחר האירוע יחד עם יו"ר היישוב עו"ד דורון קמיר לתחנת המשטרה; שם פגש את בני הנוער שהותקפו, ואף שחזרו את האירוע בפני ראש המועצה.

דגן שוחח עם גורמים בכירים במשטרה, הבהיר להם כי הוא רואה בחומרה את המקרה, ואמר: "האירוע הזה היה עלול להגמר ברצח בדם קר של נער. היינו כפסע מאסון גדול. רק לפני מספר ימים עם ישראל כולו ליווה את החייל הלוחם עמית בן יגאל הי"ד שנהרג בעת פעילות מבצעית מיידוי אבנים בכפר יעבד.

אני דורש למצוא את הפורעים, לעצור את הישראלים שניסו לפגוע בבני נוער וכן את "הפלסטינים" שהשתתפו במעשה החמור הזה. האשמה כאן מוטלת במידה רבה גם על מדינת ישראל וממשלת ישראל, שמתייחסת לנושא זריקת האבנים כמעשה קונדס של ילדים ולא כנסיון לרצח.

מדיניות ההכלה של צה"ל שמונחית ע"י הדרג המדיני היא זו שאחראית לחופשיות בה מרשים לעצמם אוייבינו ליידות אבנים בכל מקום. על חיילינו, על נערינו, בכבישים ובדרכים. אנחנו דורשים למצות את הדין עם הפורעים ולנקוט במדיניות של הרתעה ולא של הכלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]