מקימים ממשלה | נתניהו: "אמשיך בעשייה סביב השעון למען המדינה". גנץ: "תם המשבר הפוליטי הגדול בתולדות ישראל" - 0404
מקימים ממשלה | נתניהו: עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת

מקימים ממשלה | נתניהו: "אמשיך בעשייה סביב השעון למען המדינה". גנץ: "תם המשבר הפוליטי הגדול בתולדות ישראל"

לקול צעקות חברי הכנסת הערבים וחברי הכנסת מהשמאל, ראש הממשלה בנימין נתניהו נושא דברים כעת במליאת הכנסת לקראת השבעת הממשלה ה-35. בדבריו, אמר ראש הממשלה כי הקמת ממשלה רחבה תעלה הרבה פחות מבחירות נוספות. 

רה"מ התחייב לפעול להחלת הריבונות בשטחי יהודה ושומרון במהלך הקדנציה הקרובה וכן לפעול להשבת המצב הכלכלי לקדמותו (לפני משבר הקורונה).

נתניהו רמז לבנט ומפלגת ימינה פעמיים במהלך נאומו ואמר: "הגיע הזמן שכל מי שמאמין בצדקת זכויותנו בארץ ישראל יצטרף לממשלה" וכן: "אני מקווה שמפלגה נוספת תצטרף אלינו".

עדינה ולמן, דוברות הכנסת

לאחר ראש הממשלה נתניהו, עלה רה"מ החליפי בני גנץ לשאת דברים. גנץ אמר כי המשבר הפוליטי הגדול בתולדות ישראל יגיע היום לסיומו עם הקמת הממשלה. גנץ אמר: "בחרנו באחדות כדי לעמוד כחומה בצורה, עם כל הכלים, הכוח והעוצמה, נגד כל מי שיבקש
לחצות את גבולות הביקורת הלגיטימית והחיונית בדמוקרטיה, ובכדי לתת גב לשלטון החוק בישראל. אני מאמין שזהו צו השעה למרות כל הסיכונים, וכל הקשיים – ומי שמאמין, לא מפחד".

גנץ פנה לרה"מ נתניהו ואמר: "בכנות, כל אחד מאיתנו היה מעדיף להרכיב ממשלה אחרת. אולי היה קל יותר לשנינו ללכת לבחירות נוספות. שנינו בחרנו בהחלטה הקשה והנכונה עבור אזרחי ישראל. אני יודע היטב שגם לך לא היה קל להגיע לרגע הזה. אחרי 11 שנים כראש ממשלה, קיבלת את דין הבוחר והחלטת לחלוק עם שותפיי ואיתי את הגה השלטון וקבעת תאריך ליום בו נתחלף. זוהי החלטה מנהיגותית – אמיצה וחשובה.

אפשר להגיד גם החלטה הגונה, אשר מבינה שאחרי שהלכנו לשלוש מערכות בחירות ללא הכרעה, יש רק אפשרות אחת שמכבדת את רצון העם. למען מדינת ישראל נלמד לבנות את האמון ביננו".

עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יו"ר האופוזיציה לפיד עלה לנאום לאחר מכן ותקף את הממשלה ה-35 והעומדים בראשה רה"מ נתניהו וח"כ בני גנץ.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]