מחאת הימין בכיכר גורן בפתח תקווה | צפו בשידור - 0404
מחאת הימין בכיכר גורן בפתח תקווה | צפו בשידור

מחאת הימין בכיכר גורן בפתח תקווה | צפו בשידור

כ-1000 אזרחים הגיעו הערב (מוצאי השבת) למחאת הימין הגדולה בכיכר גורן בפתח תקווה, בסמוך לבית היועמ״ש אביחי מנדלבליט, וקראו לו להתפטר מתפקידו. 

בין הנואמים בהפגנה: עו"ד אילן ציאון, מנכ"ל 'אם תרצו' מתן פלג, מייסד 'חדשות 0404' בועז גולן, ד"ר גדי טאוב, ד"ר לימור סמימיאן דרש, ארז תדמור ועוד מספר פעילי ימין. 

בועז גולן אמר על מנדלבליט: "הוא נמצא בניגוד עניינים חמור ואיבד את אמון חברי הכנסת. הוא עובר על החוק וצריך ללכת הביתה". על חוסר היכולת של מבקר המדינה לבדוק את פרשת מנדלבליט: "הפרקליטות מייצגת את משרד מבקר המדינה בדיונים משפטיים. ברור שהוא לא ימהר לבדוק אותה".

עו"ד ציאון: "מנדלבליט מגן על מערכת משפט מושחתת. שופטי בג"ץ הפכו אותנו לדיקטטורה כמו באיראן. המשפטנים מגנים על מנדלבליט כי הם פוחדים ליפול ביחד איתו. יש סדקים בחומה והיא תתמוטט".

פלג: "מנדלבליט אתה לא נקי, דבק בך רבב, אתה קורע את העם. מגיע לנו יותר. דורשים צדק משפטי. עצרו פה פעילי ימין בגלל הודעות ווסטאפ, זאת בושה".

ד”ר טאוב: "התערבות בג"ץ בענייני הפרלמנט דורסת את עקרון הפרדת הרשויות. העם הוא הריבון. הגיע הזמן שהכנסת תקים ועדות כמו במדינות דמוקרטיות שיש להן סמכות תביעתית, וגם פקידים יצטרכו לתת דין וחשבון. התקשורת בארץ מועלת בתפקידה, במקום לסקר את תחום המשפטים הם הפכו לדוברים של המערכת".

ד"ר סמימיאן דרש: "קוראים לביקורת שלנו הסתה? אנחנו משתמשים בכלים דמוקרטיים לגיטמיים כדי לדרוש חוק אחד לכולם. במקום לדרוש חקירה, חברי הכנסת רצו להסתתר. הם מפחדים, זאת בושה".

0404

0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]