‫הרב רפי פרץ הצטרף לממשלה וישמש השר לענייני ירושלים‬ - 0404
‫הרב רפי פרץ הצטרף לממשלה וישמש השר לענייני ירושלים‬ שלמה מור, 0404

‫הרב רפי פרץ הצטרף לממשלה וישמש השר לענייני ירושלים‬

ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הבית היהודי, השר רפי פרץ חתמו על הסכם קואליציוני. השר פרץ ישמש כשר ירושלים, מורשת ומיזמים לאומיים בממשלת האחדות.

במסגרת ההסכם סוכמו הנושאים הבאים:

•תוסדר פעילות ותקצוב של מערכת החינוך הממלכתית דתית בבסיס התקציב ותקנות החמ"ד.
•השר פרץ ימשיך כמשקיף בקבינט המדיני-בטחוני ויהיה חבר בועדת השרים לחקיקה.
•מינוי דיינים, יישמר שליש לציונות הדתית
•תפקידי הבית היהודי בממשלה ובקואליציה ישמרו בכל הרכב קואליציוני עתידי.
•יישמר הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה כפי שהיה מקובל זה עשרות שנים בישראל. הממשלה תפעל לכבד את השבת ומועדי ישראל ששמרו על קיומינו כעם.
•סיעת הבית היהודי תפעל טכנית במשותף עם סיעת הליכוד.

ראש הממשלה נתניהו: ״אני מברך את השר רפי פרץ על הצטרפותו לממשלה. השר פרץ גילה אחריות כלפי הציונות הדתית ויהיה שותף מרכזי בממשלה שתוקם. כפי שהתחייבתי, יחד נמשיך להוביל מהלכים חשובים עבור הציונות הדתית ובראשם מהלך היסטורי של החלת הריבונות״.

השר רפי פרץ: ״הציונות הדתית נכנסת תחת האלונקה ולוקחת חלק בהנהגת המדינה. נעניתי לבקשתו של ראש הממשלה להצטרף לממשלה ולייצג את דרכה של הציונות הדתית באמצעות חיזוק מעמדה של ירושלים, בירתנו הנצחית. בימים הקרובים נחוג את יום ירושלים ואת מלאות 53 השנים לשחרורה. ירושלים ועם ישראל הולכים יחדיו והציונות הדתית תעשה הכל על מנת שהדגל ימשיך להתנוסס. מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]