בג"ץ קבע כי יבוטל הבונוס שקבעה השרה רגב למופיעים ביו"ש - 0404
בג משה ביטון

בג"ץ קבע כי יבוטל הבונוס שקבעה השרה רגב למופיעים ביו"ש

בית המשפט העליון קיבל היום (רביעי) ברוב דעות את עתירת הארגון המזוהה עם השמאל, "התנועה לזכויות האזרח", נגד החלטת שרת התרבות והספורט מירי רגב; להעניק מענק כספי למופיעים במוסדות תרבות ביו"ש.

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות והשופט חנן מלצר הצביעו בעד הביטול, והשופט דוד מינץ הצביע נגד. כך נקבע כי התמריצים למופיעים ביו"ש יבוטלו.

מאידך בג"ץ לא דן והותיר למעשה את שאר הסעיפים בחוק, המאפשרים הפחתת תמיכה תקציבית למוסדות שיסרבו להופיע ביו"ש, אם לא ייתנו לכך הסבר המניח את הדעת. 

על ההכרעה הגיבה השרה רגב: "בג"ץ הכריע: אין חרמות! תושבי יהודה ושומרון אינם אזרחים סוג ב'. בג"ץ הוכיח היום שהמדיניות שלי למניעת הדרת תושבי יהודה ושומרון, ותעדוף הפריפריה – נכונה ומוצדקת. ומדיניות הפחתת התמיכתה למוסדות התרבות שידירו רגליהם משטחי יהודה ושומרון ומהפריפריה – לא נפסלה.

החלטת בג"ץ היא "פינאלה מוצלח" למדיניות שהובלתי במשרד התרבות והספורט לצדק תרבותי, על אפם וחמתם של אלו שנמנעו מ'לכתת רגליהם' ליהודה, שומרון והפריפריה הגאוגרפית לאורכה ורוחבה של מדינת ישראל.

אך ההחלטה לפסול את התמריץ למוסדות המגיעים ליהודה ושומרון מאכזבת, לאור העובדה שבמשך שנים תושבי יהודה ושומרון הודרו ונימנעו מהם תקציבים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]