בג"צ ידון בהקדם האפשרי בעתירת המשפחות השכולות וארגון לביא כנגד מענק הקורונה לרשות - 0404
בג אודי טנא

בג"צ ידון בהקדם האפשרי בעתירת המשפחות השכולות וארגון לביא כנגד מענק הקורונה לרשות

בית המשפט העליון יקיים דיון בפני שלושה שופטים בעתירת המשפחות השכולות וארגון לביא כנגד מענק הקורונה של 800 מיליון ש"ח לרשות, כך קבע השופט יוסף אלרון. בעתירה שהוגשה בידי פורום בוחרים בחיים – משפחות שכולות ונפגעי טרור, יחד עם ארגון לביא למינהל תקין באמצעות עו"ד יצחק בם, נימקו העותרים את ההתנגדות להלוואה מכיוון שהרשות צפויה להעביר חלק ניכר מהכספים למשפחות מחבלים ופעילי טרור, כמענק על ביצוע פיגועים ומעשי טרור כנגד אזרחי ישראל.

בנוסף, ציינו כי ישנו חשש ממשי שהכספים לא יוחזרו למדינת ישראל בתום מועד הפירעון. בעתירה ציין עו"ד בם כי "למרבה הצער, הרשות הפלסטינית, בניגוד גמור להתחייבויותיה לחדול מדרך הטרור, עושה שימוש נלוז בכספים המגיעים אליה ומשלמת משכורות ומענקים לפעילי טרור המרצים את עונשם בבתי הסוהר בישראל ולכאלה שהשתחררו מריצוי מאסרם. הרשות הקימה מערך ענף ועתיר תקציבים של תמיכה כלכלית בפעילי טרור ובני משפחותיהם".

הרצל ומירב, הוריה של סגן שיר חג'אג' הי"ד, אשר חברים בפורום 'בוחרים בחיים', מסרו כי "אנו דורשים ממשלת ישראל להתעשת ולעצור את האיוולת ונעשה ככל יכולתנו לעצור את העברת הכספי המיסים של אזרחי ישראל למימון משכורות לרוצחי ילדנו. אנו קוראים לעם ולממשלה להתעורר ולעצור את המחטף בחסות הקורונה, לא יתכן שאנחנו נשלם למשפחת המחבל שרצח את שיר ביתנו משכורת. כך לא מיצרים הרתעה אלא נותנים רוח גבית לטרור".

בארגון לביא הוסיפו כי "חובה לעצור את העברת הכספים השערורייתית הזו, לא יתכן שמדינת ישראל תעביר מיליארד ש"ח לרשות "לפנים משורת הדין", בזמן שהרשות מצהירה שתמשיך לתגמל את רוצחי היהודים בסכומי עתק. לא יתכן שכספי המסים של אזרחי ישראל יממנו את הרצח של אזרחי ישראל. אנחנו מצפים מנבחרי הציבור למינימום של כבוד לאומי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]