חשיפת 0404 | במשטרה לא קיים מס׳ תיק לחקירת מנדלבליט. המשטרה בתגובה: ״לא נתייחס״ - 0404
חשיפת 0404 | במשטרה לא קיים מס׳ תיק לחקירת מנדלבליט. המשטרה בתגובה: ״לא נתייחס״ איציק הררי, דוברות הכנסת

חשיפת 0404 | במשטרה לא קיים מס׳ תיק לחקירת מנדלבליט. המשטרה בתגובה: ״לא נתייחס״

מידע שהגיע לידי חדשות 0404 מעלה כי במסוף משטרת ישראל לא קיים ברישום מס׳ תיק חקירה לאביחי מנדלבליט וזאת בניגוד להתנהלות התקינה של חקירות בישראל.

לכל אדם אשר נחקר במשטרה נפתח קודם מס׳ תיק חקירה, אלא שמנדלבליט נחקר ואף המשטרה המליצה בזמנו להעמידו לדין, אף רישום תיק החקירה לא נמצא במסוף המשטרה – כך לטענת גורם משפטי וגורם משטרתי בכיר.

״אין שום רישום במסוף משטרת ישראל לגבי אביחי מנדלבליט. הוא נחקר, אבל אין למעשה מספר תיק חקירה. זה דבר שלא קיים לאף אחד אחר בישראל. כל מי שנחקר, יש לתיק החקירה שלו מספר והוא רשום במסוף משטרת ישראל. אני אומר באחריות – אין מס׳ תיק חקירה למנדלבליט והוא לא קיים במסוף המשטרתי״, אמר הגורם לחדשות 0404.

על פי הגורם, בעת שמנדלבליט נחקר במשטרה בפרשת ההקלטות ובחשד לעבירות של מרמה, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי חקירה, דאגו שלא לפתוח לו תיק חקירה ממוספר, על מנת שלא יופיע כלל ברישום המשטרתי.

במשטרת ישראל סרבו להתייחס לשאלת חדשות 0404 האם קיים מס׳ תיק חקירה בחקירת מנדלבליט ומסרו בתגובה: ״מאחר ומידע המופיע במרשם הפלילי חסוי על פי חוק, אין בכוונתנו להתייחס לנושא״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]