פרסום ראשון: הליכוד הגיש לבג״ץ בקשה לדיון נוסף נגד וועדת הבחירות - 0404
פרסום ראשון: הליכוד הגיש לבג״ץ בקשה לדיון נוסף נגד וועדת הבחירות

פרסום ראשון: הליכוד הגיש לבג״ץ בקשה לדיון נוסף נגד וועדת הבחירות

ח״כ ד"ר שלמה קרעי הגיש בקשה לדיון נוסף בבג"ץ, בשם חברי ועדת הבחירות של הליכוד.

הדיון המבוקש הוא בסוגיית סמכותם של חברי וועדת הבחירות להיחשף לכל חומר הנחשף ליו"ר ועדת הבחירות ולצוותים המקצועיים.

ח"כ קרעי: ״על מנת למלא את תפקידם ושליחותם, זקוקים חברי ועדת הבחירות המרכזית, לשניים: סמכות ושקיפות. לצערינו, לאחרונה שני אלו ניטלו מהם.

לכן, חברי ועדת הבחירות מטעם הליכוד הגישו היום לבית המשפט העליון בקשה לקיום דיון נוסף ובהרכב מורחב. במסגרתה, עתרו לבחינה מחודשת של פסק הדין שניתן לאחרונה בהרכב רגיל, בו כורסמו וצומצמו משמעותית זכויותיהם.

דוברות ח"כ שלמה קרעי

האיסור שהוטל על חברי הוועדה נבחרי הציבור, לעיין במסמכים הנמצאים אצל גורמי המקצוע בוועדה, לבד מהיותו חסר תקדים ומהווה שינוי של הלכת בית המשפט העליון הנוהגת מזה שנים רבות, הרי שהוא גם קיצוני וחריג לשיטות המשפט הנוהגות בדמקורטיות מערביות, הדוגלות בשקיפות מלאה. וכמאמר השופט לואיס ברנדייס "אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר".

קרעי הוסיף: ״לחברי ועדת הבחירות צריכה להיות סמכות מלאה לקבל ולהיחשף לכל חומר הנמצא בידי ועדת הבחירות המרכזית. זה תפקידם. הציבור סומך עליהם. נמשיך במאבק על כך בשם השקיפות וטוהר הבחירות. אנו סמוכים ובטוחים שבית המשפט העליון ייעתר לבקשה, ייבחן את הסוגיה, ויחזיר עטרה ליושנה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]