תוך חגיגות בכפר, שוחרר אביו של המחבל שרצח בברקן. יוסי דגן: "אבא שגידל מפלצת, לא אשכח את הזוועה כל חיי" - 0404
תוך חגיגות בכפר, שוחרר אביו של המחבל שרצח בברקן. יוסי דגן: ערבים

תוך חגיגות בכפר, שוחרר אביו של המחבל שרצח בברקן. יוסי דגן: "אבא שגידל מפלצת, לא אשכח את הזוועה כל חיי"

וליד סלימן נעאלוה, אביו של המחבל אשרף נעאלוה שרצח שני ישראלים בפיגוע התופת באזור התעשייה בברקן לפני כשנה וחצי, שוחרר אתמול מהכלא הישראלי. על פי כתב האישום, ידע נעאלוה על כוונת בנו לרצוח ישראלים ואף שיבש הליכים משפטיים לאחר מכן. בית המשפט הצבאי גזר עליו 18 חודשי מאסר שהסתיימו אתמול. 

כזכור, לפני כשנה וחצי הזדעזעה המדינה מאחד הפיגועים האכזריים שידעה בשנים האחרונות כאשר אשרף נעאלוה פרץ לאזור התעשייה בברקן שבשומרון, כפת את קים לבנגרונד ואת זיו חג'בי שעבדו באזור התעשייה והוציא אותם להורג מייד לאחר מכן. נעאלוה הצליח להמלט מכוחות הביטחון ובמהלך מודיעיני חוסל לאחר כחודשיים. 

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, שפרץ למקום הפיגוע יחד עם המח"ט, אמר היום: "מדובר באבא שגידל מפלצת, אין מדובר בבן אדם אלא בחיה אכזרית שאין בינה ובין האנושות כלום ושום דבר. אירוע שאין לו תקדים בהיקף האכזריות שלו".

דגן הוסיף: "ראינו היום את תמונות החגיגות שנערכו לכבודו של האבא שהשתחרר ממעצר לאחר מאסר קצר של שנה וחצי, הוא היה יכול למנוע את הרצח אך לא רק שלא מנע אלא גם סייע לבנו להמלט לאחר מכן. החגיגות הללו הן מראה לאיבוד ההרתעה שלנו. מי שמסוגל לחגוג לסייען ברצח של חפים מפשע רק בגלל שהם יהודים הוא חסר פחד. אם ההרתעה הישראלית הייתה חזקה יותר אני בטוח שלא היינו רואים את החגיגות הללו".

אביו של המחבל הגיע לאחר שחרורו לבית חדש שנבנה על חורבות הבית שנהרס על ידי לוחמי צה"ל לאחר הרצח. "ההרתעה שלנו חייבת להיות חזקה יותר ותקיפה יותר, סייען לרצח חייב לשבת שנים ארוכות בכלא, ולא שנה וחצי, זו בדיחה", סיכם דגן.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]