חשד: בן 60 הסתיר ביודעין מהרשויות את היותו חולה קורונה, בנו שיתף פעולה - חומרי החקירה הועברו לפרקליטות - 0404
חשד: בן 60 הסתיר ביודעין מהרשויות את היותו חולה קורונה, בנו שיתף פעולה – חומרי החקירה הועברו לפרקליטות דוברות המשטרה

חשד: בן 60 הסתיר ביודעין מהרשויות את היותו חולה קורונה, בנו שיתף פעולה – חומרי החקירה הועברו לפרקליטות

ביום 25.4.2020, התקבל מידע במשטרת ישראל אודות חולה מאומת, שהגיע ארצה ועל פי החשד היה מודע להיותו חולה בנגיף הקורונה ולא דיווח לרשויות כמתחייב. עם קבלת המידע המשטרה פתחה בחקירה שבמסגרתה עלה, כי בטרם נסיעתו לחו"ל של החשוד תושב ביתר עלית בשנות ה-60 לחייו, קיבל הודעה ממשרד הבריאות כי עליו להיכנס לבידוד.

יום אחרי קבלת ההודעה כי עליו להימצא בבידוד יצא מגבולות הארץ, לא נשמע להנחיות וטרם יציאתו הספיק לבצע בדיקת קורונה. מחומרי החקירה עלה כי ביום למחרת, בעת ששהה בחו"ל קיבל הודעה מבנו כי תוצאות בדיקת הקורונה הגיעו וכי נמצא חיובי לנגיף.

חרף ההודעה על היותו נושא הנגיף, חזר החשוד ארצה, לא עדכן בדבר היותו חולה מאומת וכאשר נחת בארץ הוכנס לבידוד במלון המיועד לחולי קורונה. בתום חקירה מורכבות ולאחר איסוף ממצאים, עולה החשד כי החשוד נושא את נגיף הקורונה ובחר ביודעין להסתיר מידע זה מהרשויות ובכך לסכן את שלום הציבור ולהפיץ את המחלה במזיד. עוד עלה החשד כי בנו ידע על היותו נושא הנגיף והיה שותף להסתרת מידע זה מהרשויות.

היום, בתום חקירת המשטרה הועבר התיק לעיון והחלטה של פרקליטות מחוז ירושלים לצורך הגשת כתבי אישום נגדם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]