המשטרה השביתה משאית שנתפסה במשקל של 6.5 טון מעל המותר, רשיונו של הנהג נפסל - 0404
המשטרה השביתה משאית שנתפסה במשקל של 6.5 טון מעל המותר, רשיונו של הנהג נפסל דוברות המשטרה

המשטרה השביתה משאית שנתפסה במשקל של 6.5 טון מעל המותר, רשיונו של הנהג נפסל

אתמול, במהלך פעילות אכיפה ממוקדת של שוטרי אגף התנועה נגד עבירות נהגי הרכב הכבד, נעצרה משאית לבדיקה ושקילה בסיוע אגף הרכב במשרד התחבורה. במהלך שקילת המשאית שהייתה עמוסה בציוד הנדסי, נמצא כי קיימת חריגה משמעותית של 87% מהמשקל המותר, כאשר המשאית נעה עם 14 טון על הכביש. הוסברה לנהג המשאית, תושב רהט בשנות ה-40 לחייו, חומרת העבירה והסיכון של נסיעה עם מטען עודף, רישיון הנהיגה שלו נפסל ל-30 ימים וכן המשאית הושבתה לתקופה דומה.

מהמשטרה נמסר: "בכבישי הארץ למעלה מ-300,000 רכבי משא מתוכם כ-93,000 משאיות במשקל העולה על 3.5 טון. במהלך חמש השנים האחרונות מעורבות המשאיות בתאונות דרכים קטלניות הייתה מעל ל-20% וזאת לעומת שיעורם מכלל כלי הרכב שהינו 2.7% וכ-3.5% מכלל הנסועה בכביש, ידוע כי חומרת הפגיעה בזמן תאונה במעורבות משאית עלולה להיות קשה ואף קטלנית.

נמשיך לבצע בנחישות אכיפה נגד הגורמים לתאונות הדרכים, במטרה לשמור על חיי ציבור משתמשי הדרך, ולצמצם את מעורבותם של כלי הרכב הכבד בתאונות הדרכים".

דוברות המשטרה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]