ארגון חוננו: "פינוי בית משפחת חסדאי ביצהר לא היה חוקי" - 0404
ארגון חוננו: אתר הקול היהודי

ארגון חוננו: "פינוי בית משפחת חסדאי ביצהר לא היה חוקי"

עו"ד מנשה יאדו מארגון 'חוננו' שלח היום (רביעי) מכתב לאגף פניות הציבור בפיקוד מרכז, בו עמד על כך שהרס הבית של בני הזוג חסדאי בגבעת 'קומי אורי' ביצהר לפני כשבועיים – היה לא חוקי.

יאדו ציין במכתבו כי למשפחת חסדאי לא הומצא צו הריסה ואף לא צו הפסקת בניה, ולפיכך הרס הבית היה לא חוקי. בנוסף כתב יאדו: "בעת בניית הבית המפקדים בשטח ראו את הבית הולך ונבנה ואישרו לחסדאי לבנותו בפועל, כך שהרס הבית בא כרעם ביום בהיר ובניגוד לאישור-דה-פקטו שקיבל חסדאי בשטח".

עוד נכתב כי צו התיחום, מכוחו הרס הצבא את הבית, כלל אינו מסמיך את הצבא להרס – אלא לפינוי בלבד. הכוונה היא כי הרכוש יישאר בעינו, שכן קיים הסדר על השבת הרכוש המפונה לבעליו.

למרות זאת, בעת הפינוי הגיעו טרקטורים למקום והרסו את בית המשפחה. מדובר במבנה שלא היה עשוי בטון אלא מורכב מלוחות הניתנים לפירוק בקלות, כך שהיה ניתן לפרקו ללא נזק. בנוסף, כוונת ההרס מוכחת מכך שהטרקטורים קברו בעפר את חלקי המבנה לאחר שהרסו אותו.

על כך הוסיף עו"ד יאדו: "לכך בוודאי שאין שום הסבר לבד מכוונה לא חוקית לאבד את חלקי המבנה – וזאת בלא סמכות ושלא כדין. מדובר בהרס והיזק בלתי מוצדק ובלתי סביר, אשר שוויו נאמד בעשרות אלפי שקלים". בסוף מכתבו ביקש עו"ד יאדו את תגובת פיקוד המרכז למקרה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]