ח״כ קרעי דורש מהיועמ״ש לפסול עצמו: ״ניגוד עניינים חריף עקב מעורבותך בפרשת הרפז״ - 0404
ח״כ קרעי דורש מהיועמ״ש לפסול עצמו: ״ניגוד עניינים חריף עקב מעורבותך בפרשת הרפז״ דוברות ח"כ שלמה קרעי

ח״כ קרעי דורש מהיועמ״ש לפסול עצמו: ״ניגוד עניינים חריף עקב מעורבותך בפרשת הרפז״

ח"כ שלמה קרעי ממפלגת הליכוד שיגר הערב (שלישי) מכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בו הוא מתייחס לחלקו של מנדלבליט בפרשת הרפז וטען כי היועץ היה צריך לפסול עצמו מעיסוק במינוי ממלא מקום פרקליט המדינה.

במכתב למנדלבליט, דרש ממנו ח"כ קרעי תשובות לשלוש שאלות עיקריות: "1. מדוע לא פסלת את עצמך מקבלת החלטה על הגשת כתב אישום, מלא בהאשמות תמוהות נגד ראש הממשלה נתניהו, סמוך למערכת הבחירות, כאשר יריבו דאז, גבי אשכנזי הוא חלק בלתי נפרד מהחשדות נגדך ונגדו כפצ"ר וכרמטכ"ל בעניין פרשת הרפז? שאלתי זו מסתמכת בין היתר על פרסומים רבים, כולל חוות דעת היועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין בזמנו ובין היתר גם על סמך מסמך של עו"ד טוני גולדברג מהפרקליטות שפורסם בימים האחרונים על ידי העיתונאית אילה חסון מחדשות 13, שבו היא קובעת במפורש שדבריך בפרשת הרפז הם "שקר מזוקק – הרמטכ"ל גבי אשכנזי נשמע מוטרד מהאפשרות שיגיעו אליו 'חולב' את מנדלבליט ודולה ממנו מידע".

2. מדוע לא פסלת את עצמך מהתערבות כלשהי, ללא כל סמכות בחוק, במינוי מ"מ פרקליט המדינה בשני הסבבים, עקב יחסיך וקרבתך האישית לעו"ד מומי למברגר שאותו אתה חפץ למנות? על פי הפרסומים, אחיו, עו"ד שוקי למברגר סייע בידיך רבות בעניין פרשת הרפז מתוך הפרקליטות, אולי אף בניגוד לחוק. זאת בהמשך למכתבה וחוות דעתה של עו"ד טוני גולדברג שפורסמה בימים האחרונים על ידי העיתונאית אילה חסון.

3. לאור העובדה כי עו"ד אלדד פתח בבדיקה בנוגע לתיק שהיית מעורב בו, מדוע אינך פוסל את עצמך כעת מכל מעורבות במינוי מ"מ פרקליט המדינה? נראה על פניו כי להתערבותך יש סיבה ומסובב הכרוכים בניגוד עניינים חמור. חמורה אף יותר בהקשר זה, היא התעקשותך הפומבית למנות לתפקיד זה את מקורבך מומי למברגר על אף ניגוד העניינים החמור ביותר הקיים ביניכם. יתירה מכך, תהיה זו פגיעה קשה במערכת אכיפת החוק ובאמון הציבור בו, אם אתה עצמך תמלא את מקום פרקליט המדינה, היחיד שיכול בתוקף תפקידו להעביר ביקורת כלפיך, לאור כל הנ"ל״.

בסיום המכתב קבע ח"כ קרעי כי ליועמ"ש אין שום סמכות לכהן או להחזיק בסמכויות פרקליט המדינה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]