הפרקליטות דחתה את טענות ח"כ זנדברג וזיכתה את תושב השומרון שחיסל מחבל שניסה לרצוח אותו - 0404
הפרקליטות דחתה את טענות ח רועי חדי

הפרקליטות דחתה את טענות ח"כ זנדברג וזיכתה את תושב השומרון שחיסל מחבל שניסה לרצוח אותו

פרקליטות המדינה הודיעה היום (שלישי) לחברת הכנסת תמר זנדברג כי היא דוחה את טענותיה בנוגע לירי שביצע תושב השומרון, יהושע שרמן, באפריל 2019. באותו יום נסע שרמן יחד עם יוסף בן גוסי בציר 60 ובסמוך לחווארה נתקלו במחבל שניסה לדקור אותם. שרמן שלף בקור רוח את האקדח האישי שנמצא ברשותו ברשיון וניטרל את המחבל.

ראש המועצה יוסי דגן זימן את שרמן למשרדו לאחר הפיגוע, שיבח אותו ואף העניק לשרמן ובן גוסי תעודת צל"ש אזרחי בטקס מיוחד.

אלא שבשנה האחרונה נאלץ שרמן להתמודד עם חשדות נגדו שכן ארגון "בצלם" וחברת הכנסת זנדברג הגישו פניה לפרקליטות וטענו כי יש חשד ששרמן ירה באקדחו שלא לצורך. כאמור, היום הודיעה הפרקליטות כי היא דוחה את טענותיה של זנדברג וכי היא מזכה את שרמן מכל החשדות נגדו.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, אמר היום כי הוא מרגיש סיפוק אדיר לנוכח החלטת הפרקליטות ואף יצר קשר עם נורית ליטמן המשנה לפרקליטות שקיבלה את ההחלטה ובירך אותה על ההחלטה: "זו בהחלט נקודת אור, שרמן פעל כמצופה מכל אזרח שמותקף בסכין על ידי מחבל, האירוע הסתיים כפי שאני חושב שאירוע כזה צריך להסתיים, מחבל הרוג ואפס נפגעים יהודים. אני רוצה לחזק את יהושע שרמן ובן גוסי ובני משפחתם. במקום לגנות את המחבל שניסה לדקור יהודי חף מפשע הלכה חברת הכנסת וניסתה לפקפק בזכות להגנה עצמית. אנחנו נגן ונסייע לכל אזרח שיגן על עצמו מפני מחבלים או על אזרחים חפים מפשע סביבו".

בתמונה: שרמן דגן ובן גוסי בטקס הענקת הצל"ש האזרחי.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]