מחאת המשפחות השכולות נגד עסקת השבויים: "מחבל שמשתחרר היום - ירצח מחר" - 0404
מחאת המשפחות השכולות נגד עסקת השבויים: תנועת "אם תרצו"

מחאת המשפחות השכולות נגד עסקת השבויים: "מחבל שמשתחרר היום – ירצח מחר"

משפחות שכולות החברות בפורום "בוחרים בחיים" הקימו היום (שלישי) מאהל מחאה מול משרד רה"מ, בדרישה שלא להוציא לפועל את עסקת השבויים שצפויים להשתחרר בה מחבלים עם דם על הידיים.

במחאה קראו המשפחות לא לאפשר שחרור סיטונאי של מחבלים, ולעשות הכל כדי להחזיר את השבויים והנעדרים לביתם. כמו כן, המשפחות השכולות הציגו את המתווה שלהן לקראת עיסקת השבויים ונתנו דגש על כך שהעסקה חייבת להיות כדאית למדינת ישראל.

בין השאר הדגישו המשפחות את הסעיפים הבאים:
1. החזרת גופות מחבלים תיעשה רק כנגד החזרת החללים שלנו ועד אז אין להשיב גופות מחבלים.
2. אין להחזיר גופות מחבלים רק כדי לקבל מידע.
3.אין להפריד בין חללי צה"ל לאזרחים השבויים.
4.יש להפעיל מנופים כלכליים, צבאיים ובריאותיים כנגד חמאס.
5. העסקה חייבת להיות תנאי לכל הסדרה כולל המשך הזרמת כסף קטארי לעניי עזה.

אל מאהל המחאה הגיעו גם חברי תנועת "אם תרצו" אשר באו לתמוך במאבק המשפחות.

הרצל חג'אג', אביה של סגן שיר ז"ל שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב אמר: "מדינת ישראל צריכה להפסיק את הטירוף הזה שיאפשר שחרור סיטונאי של מחבלים. ברור כי המחבל שמתשחרר היום ירצח מחר. דם הנרצחים הבאים חלילה יהיה על ידיהם של ממשלת.ישראל. יש לעצור את הטירוף הזה מיד".

בועז קוקיא, אביו של החייל רון ז"ל שנרצח בפיגוע בערד לפני כשנתיים הוסיף: "אין לחזור על הטעות בעסקת שליט שבעקבותיה השטח התחיל לבעור. מהמשוחררים נרצחו ישראלים רבים והפלסטינים קיבלו מעסקה זו רוח גבית להמשך הטרור שהביא לסבבי לחימה בעמוד ענן וצוק איתן. יש לעצור את מעגלי עסקאות הדמים, להכריע את החמאס ולא להיכנע לדרישותיו. ותיידע אותו ואת המתווכים,אז היא תוכל להשיג את כול יעדיה".

תנועת "אם תרצו"

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]