תושבי 'קומי אורי' לשר בנט: "הבטחת - עצור את הפגיעה בהתיישבות" - 0404
תושבי 'קומי אורי' לשר בנט: עודד קרני

תושבי 'קומי אורי' לשר בנט: "הבטחת – עצור את הפגיעה בהתיישבות"

שש משפחות, תושבות גבעת 'קומי אורי' ביצהר, שלחו היום (שלישי) מכתב לשר הביטחון נפתלי בנט, בבקשה לעצור את ההרס והפגיעה בהתיישבות. זאת לאחר גל ההרס והפינויים שהתרחשו בימים האחרונים.

במכתבם תיארו המשפחות את מהלך הפינוי, והזכירו את הבטחות העבר של בנט כי ימנע גירוש יהודים. בין המשפחות החתומות על המכתב: דנינו, שיינמן, זארוג, איפרגן, גוזלן ולוי.

במכתב תוארו מראות הפינוי: "מראות הגירוש חזרו לישובים, משפחות עם ילדים מצאו עצמן נזרקות בשעת בוקר מוקדמת מביתן, טורי השוטרים לבושי השחור חזרו לשבילי ארצנו. כל זאת, לתדהמתנו, כשאתה כבוד השר ראש מפלגת הימין, עומד בראש מערכת הביטחון.

גם לאחר הפינוי ההתנכלות נמשכת, וכוחות הביטחון מונעים מהמשפחות לשוב לביתן ולחזור לנחלתן. השיא הגיע כאשר השבוע, מאות שוטרי מג"ב ויס"מ, מנעו מחברנו נריה זארוג לקיים ברית מילה לבנו בסמוך לביתו החרב.

אנו תקווה שלא מדובר במדיניות חדשה, שמטרתה שרטוט מחדש של גבולות ההתיישבות. כבוד השר, אין ספור פעמים הצהרת כי אף יהודי לא יגורש מביתו, וכי מראות הגרוש לא יחזרו. אך איפה ההצהרות מול מבחן המציאות? למה להרוס? למה לפגוע בהתיישבות? פעל לחזק ולהרחיב את ההתיישבות. הפסק את ההרס והחורבן ופעל למען המתיישבים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]