ההקלות בכותל המערבי: 300 מתפללים ומסכה על הפנים - 0404
ההקלות בכותל המערבי: 300 מתפללים ומסכה על הפנים הקרן למורשת הכותל המערבי - חיים צח, לע"מ

ההקלות בכותל המערבי: 300 מתפללים ומסכה על הפנים

הקרן למורשת הכותל המערבי הודיעה הבוקר (שלישי) כי בעקבות החלטת הממשלה לבטל את המגבלה על תפילה במרחק של 500 מטרים ממקום המגורים, אך עדיין במגבלה של 19 איש בזמן התפילה בשטח פתוח – המתפללים רשאים לפקוד את אבני הקודש ולישא תפילה מולם.

רחבות התפילה יחולקו למתחמי תפילה רבים ככל האפשר בשטח הנתון ובהתאם להנחיות. נכון לימים הקרובים, ההגעה לתפילה ברחבת הכותל המערבי תתאפשר ל 300 מתפללים/ות בו זמנית בלבד ובכפוף לחבישת מסיכה. במידה ומתחמי התפילה שהוקצו יהיו מלאים כולם, יתבקשו המתפללים להמתין מחוץ לכניסות לכותל במרחקים הנדרשים עד שיתפנה מקום.

כמו כן, משפחות בר/בת מצוה יוכלו בשעה טובה לשוב ולחגוג את כניסת ילדיהם לעול תורה ומצוות ברחבת הכותל המערבי בהתאם להנחיות. המשפחות תצטרכנה לתאם הגעתן מראש באתר הכותל המערבי או במוקד הטלפוני (5958*) על מנת להבטיח שמתחם התפילה יהיה פנוי בשעת הגעתן. הקרן נערכת להקצות לכל משפחה מתחם מוגדר ומתוזמן שבו תערך התפילה.

אתרי מנהרות הכותל ימשיכו להיות סגורים עד להודעה חדשה. רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ברך על החלטת הממשלה, ובהתאם להלכה כל מי שלא ראה את מקום המקדש למעלה משלושים יום עליו לקרוע.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]