רה"מ נתניהו הציג שורת הקלות בהגבלות התנועה: "מוכנים להתפרצות גל שני של הנגיף" | כל הפרטים - 0404
רה לע"מ

רה"מ נתניהו הציג שורת הקלות בהגבלות התנועה: "מוכנים להתפרצות גל שני של הנגיף" | כל הפרטים

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר, שר הבריאות, שר הכלכלה, שר החינוך, שרת התרבות והספורט, מנכ"ל משרד הבריאות ומנהל רשות המיסים, מציגים כעת את שלבי ההמשך באסטרטגיית היציאה ממשבר הקורונה.  

בתחילת דבריו הציג ראש הממשלה את גרף הנדבקים והמחלימים ואמר "השגנו הצלחה גדולה מאוד בבלימת הקורונה". על פי רה"מ, הגורמים לחזרה אחורה וביטול ההקלות הם: 100 חולים חדשים ביום (שאינם מתוך מוקדי התפרצות), קצב ההדבקה יוכפל בתוך 10 ימים או שמספר החולים הקשים יעמוד על 250 בני אדם.


ההקלות החדשות:
מותר לצאת מהבתים לכל מרחק. מותר לבקר בני משפחה מדרגה ראשונה וגם מבוגרים תוך שמירה על מרחק. מותר להתכנס עד 20 אנשים – התכנסות של עד 50 אנשים תותר ב-17 במאי במידה והנגיף לא יתפרץ שנית ולאחר מכן ב-14 ביוני תבוטל לחלוטין מגבלת ההתקהלות. הקניונים והשווקים ייפתחו כבר ביום חמישי. עד סוף החודש, מערכת החינוך כולה תחזור ללימודים. ב-14 ביוני גם מוסדות ההשכלה הגבוהה יחזרו לפעילות מלאה. גם מכוני הכושר יחזרו לפעילות יחד עם הקניונים. דיון יתקיים לקראת חידוש ליגות הכדורגל עד סוף החודש.

לקראת סיום דבריו אמר ראש הממשלה נתניהו כי אנו חייבים להיות מוכנים להתפרצות גל שני של הנגיף, ייתכן קשה אף יותר. רה"מ פירט כמה אמצעים חדשים שנבחנים במידה והנגיף אכן יתפרץ פעם נוספת. נתניהו הוסיף: "אני פועל להקים את ממשלת האחדות שישראל זקוקה לה".

מנהל רשות המיסים ענה לשאלות העיתונאים, פירט את השלבים לקבלת מענקים לזכאים ואמר: "הזכאים למענקים יקבלו את הכסף לחשבון בתוך יומיים".

במענה לשאלה על הדיונים המתקיימים בבג"ץ בעתירות כנגדו, ענה רה"מ "במדוקרטיה העם בוחר מי ינהיג אותו ואני נבחרתי ברוב קולות. לא מן הראוי שפקידים או שופטים יתערבו בדמוקרטיה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]