לאחר 9 שעות: הסתיים יום הדיונים בעתירות כנגד ההסכם בין כחול לבן והליכוד - 0404
לאחר 9 שעות: הסתיים יום הדיונים בעתירות כנגד ההסכם בין כחול לבן והליכוד לע"מ

לאחר 9 שעות: הסתיים יום הדיונים בעתירות כנגד ההסכם בין כחול לבן והליכוד

יום הדיונים בבג"ץ הסתיים כעת לאחר כ-9 שעות בהן דנו 11 שופטי בג"ץ בעתירות שהוגשו כנגד ההסכם הקואליציוני בין מפלגות הליכוד וכחול לבן. זהו יום הדיונים השני בבג"ץ כאשר אמש (ראשון) דנו השופטים בעתירות שהוגשו כנגד רה"מ בנימין נתניהו בבקשה לפסול אותו מהאפשרות להרכיב ממשלה בצל כתב האישום שהוגש כנגדו. השופטים צפויים למסור את החלטתם בנושאים שנידונו עד ליום חמישי. 

עו"ד מיכאל ראבילו המייצג את ראש הממשלה נתניהו, ציין כבר בתחילת הדיון כי פסילה של רכיב בהסכם הקואליציוני עלולה להוביל לפסילת ההסכם כולו: "הסכם קואליציוני מטבעו מחייב פשרות ולאור התקופה, המשבר השלטוני והן משבר הקורונה העולמי, הגיעו הצדדים להסכמה מיוחדת. ההסכם הוא מארג, יש בו איזונים ובלמים שעלינו לשמור עליהם כדי למנוע את קריסתו. ההגעה להסכם הייתה קשה והצדדים חברו כאן כדי לפתור את המשבר. לכן, פסילה של רכיב כלשהו במדרג ההסכמים, עלולה בסופו של דבר להביא לפסילת ההסכם כולו".

עוד הוסיף ראבילו: "החקיקה מתחייבת כי אין אמון רב בין שתי המפלגות הגדולות. הלכנו לחקיקת קבע ולא כהוראת שעה כדי שאם המצב הזה יחזור בעתיד יוכלו להשתמש במבנה הזה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web[email protected]