״בלוק״? בלוף הימין - שופטי בג״ץ ומנדלבליט עושים מהם ומבוחריהם צחוק והם שותקים כמו דגים - 0404
״בלוק״? בלוף הימין – שופטי בג״ץ ומנדלבליט עושים מהם ומבוחריהם צחוק והם שותקים כמו דגים

״בלוק״? בלוף הימין – שופטי בג״ץ ומנדלבליט עושים מהם ומבוחריהם צחוק והם שותקים כמו דגים

לראות ולא להאמין. בלוק הימין הוא בעיקר בלוף ימין אחד גדול. כמעט כולם שותקים כמו דגיגונים בעת שהמערכת המשפטית עושה עליהם ועל עם ישראל סיבוב ומקבלת החלטות ומנהלת דיונים שכלל אינם קשורים לתפקידה או לסמכותה.

היועמ״ש מנדלבליט החליט לקחת לעצמו בכוח את משרת פרקליט המדינה. למה? כי בא לו. כי אולי בא לו לשים את היד על הראיות מהקלטותיו ולסתום עליהן סופית את הגולל וכי כנראה שבא לו לעצור בדיקות על עצמו וחשיפת חומרים לא נעימים. מעבר לעובדה שזו הזיה בפני עצמה, הרי שהמחטף הזה מבוצע לאור יום ועל הראש של נבחרי הציבור. בלי לשאול אותם. היועץ, שאמור לייעץ, עושה להם בית ספר ומחליט בעצמו מה לעשות. בין חברי כנסת רבים לבין היועמ״ש אין אמון כלל. יש חוסר אמון גדול וברור שהיועמ״ש לא יכול במצב כזה להמשיך בתפקידו, אבל הדגים ממשיכים לשחות באקווריום הקטן, בפינה שנתן להם הציבור, וממשיכים לעשות קולות של דגים. לשתוק. כלום. אף מילה. הם חוששים להתכנס ולהודיע על פיטוריו. חוששים שמא יבולע להם. פחדנים.

״בלוף ימין״ אמרתי? מה עם בנט ושקד? מדוע אתם לא אומרים מילה אחת על מנדלבליט? האם אתם לא סבורים שחובה לחשוף הקלטותיו? האם נראה לכם הגיוני שהוא משתלט על תפקיד הפרקליט? רק כשנוח לכם אתם נאבקים? אבל כשמדובר ב״חבר״, ״מכר״ וכזה שאתם הרצתם אותו ודחפתם לכך שיהיה יועמ״ש, אתם שותקים? כך לא מייצגים את הציבור. והיכן אתם ביהדות התורה? רק משרד קומבינטורי מעניין אתכם? כל היתר – שקט? ואתם שם בש״ס? מנדלבליט לא מפריע לכם?

שופטי בג״ץ יושבים להם בגלימותיהם ומנהלים את המדינה כאילו היתה שלהם בלבד ודגיגוני הימין לא מצייצים מילה. הם יושבים להם בשקט. הם שומעים בדיון את השופטים מדברים על עצמם – וועדה לבחירת שופטים, לא פוסלים עצמם וממשיכים לעשות מהמקפצה. ובלוף הימין? ששששש, הס מלדבר. אסור.

הפיד של נבחרי הימין (לא כולל אוחנה וקרעי התותחים וטיפל׳ה אמסלם) ריק לחלוטין. גם מי שכבר כתב אות על בג״ץ, עשה זאת בכאילו. שום הודעה והבהרה עניינית – ׳הלו בג״ץ וגלימות – אתם לא תקבעו לנו׳, שום אמירה וקביעה בשטח שהריבון הוא העם ונציגיו הם נבחרי הציבור. שום כלום. פחדנות, חיל ורעדה. כך לא מתנהגים נבחרי ציבור.

אף לא אחד מהם עמד מול שופטי בג״ץ והודיע: ׳אם תתערבו בפסיק אחד – נתאחד כולנו ובבחירות הבאות נפעל לצמצם אתכם׳. שום מילה. כלום.

חבורת הפחדנים הזאת לא מצייצת מילה אחת על מנדלביט. אפילו לא אות. היא לא דורשת לפטרו. היא לא מאיימת בעתירה למינוי שאינו ראוי ומצריך בדיקה של וועדת איתור ובחינה של קלטות. שום כלום. עולם כמנהגו נוהג. יורקים עליהם והם מספרים לנו על טיפות של גשם.

ראוי שתדעו – אתם כבר הרבה מעבר לאכזבה. אתם פשוט לא ראויים.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]