שידור חי מבג"ץ | דיונים על ההסכם הקואליציוני להרכבת הממשלה - 0404
שידור חי מבג לע"מ

שידור חי מבג"ץ | דיונים על ההסכם הקואליציוני להרכבת הממשלה

בית המשפט העליון דן היום (שני) בעתירות העוסקות בבקשה לבטל את ההסכם הקואליציוני בין רה"מ בנימין נתניהו, יו"ר מפלגת הליכוד; לבין ח"כ בני גנץ, יו"ר מפלגת כחול לבן.

הדיונים נערכים בהרכב מורחב של 11 שופטים, ומועברים בשידור ישיר. השופטים בדיונים: נשיאת העליון אסתר חיות, המשנה לנשיאה חנן מלצר, ניל הנדל, עוזי פוגלמן, יצחק עמית, נעם סולברג, דפנה ברק-ארז, מני מזוז, ענת ברון, ג'ורג' קרא ודוד מינץ.

עו"ד מיכאל ראבילו המייצג את ראש הממשלה נתניהו, ציין כבר בתחילת הדיון כי פסילה של רכיב בהסכם הקואליציוני עלולה להוביל לפסילת ההסכם כולו: "הסכם קואליציוני מטבעו מחייב פשרות ולאור התקופה, המשבר השלטוני והן משבר הקורונה העולמי, הגיעו הצדדים להסכמה מיוחדת.

ההסכם הוא מארג, יש בו איזונים ובלמים שעלינו לשמור עליהם כדי למנוע את קריסתו. ההגעה להסכם הייתה קשה והצדדים חברו כאן כדי לפתור את המשבר. לכן, פסילה של רכיב כלשהו במדרג ההסכמים, עלולה בסופו של דבר להביא לפסילת ההסכם כולו".

עוד הוסיף ראבילו: "החקיקה מתחייבת כי אין אמון רב בין שתי המפלגות הגדולות. הלכנו לחקיקת קבע ולא כהוראת שעה כדי שאם המצב הזה יחזור בעתיד יוכלו להשתמש במבנה הזה".

לע"מ

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]